Alkollü sürücünün yedek sürücüsü de alkollü çıktı

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 2 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. Polis kontrolünden kaçan alkollü sürücü, yoldan geçen bir kişiyi direksiyon başına oturttu. Ancak yeni sürücünün de 0.76 promil alkollü olduğu anlaşıldı

  Konya'nın merkez Selçuklu ilçesinde önceki gece, arkadaşlarıyla alkol alıp eğlendikten sonra alkollü olarak direksiyon başına geçen otomobil sürücüsü, Adalhan Kavşağı'na yaklaştığında trafik polislerinin uygulama yaptığını gördü. Bunun üzerine çözüm arayan sürücü, o sırada yoldan yaya olarak geçen 26 yaşındaki Haldun Torunoğlu'na alkollü olduğunu söyleyerek, kontrol noktasından geçene dek otomobili kullanması ricasında bulundu. Torunoğlu ricayı geri çevirmeyerek direksiyona geçti. Ancak kontrol noktasına geldiklerinde aracı durduran polis alkol muayenesi yapınca Torunoğlu da 0.76 promil alkollü çıktı. Bunun üzerine aracın asıl sahibi, Torunoğlu'na "Madem alkollüydün, niye direksiyona geçtin?" diye çıkıştı. Araç sahibi hakkında herhangi bir işlem yapmayan polisler Torunoğlu'na alkollü araç kullanmaktan 590 lira ceza kesti, ayrıca ehliyetine de 6 ay el koydu. Bunun üzerine Torunoğlu da direksiyon başına geçmesini isteyerek ceza almasına neden olan araç sahibinden cezayı ödemesini istedi. Araç sahibi yaşanan trajikomik olay karşısında şaşkınlığını uzun süre üzerinden atamadı.
   
 2. Cevap: Alkollü sürücünün yedek sürücüsü de alkollü çıktı

  Geçtiğimiz gün tv de izledim. Yoldan geçen birisinden yardım istemiş şansa bakın ki oda alkollü. Bu kez asıl alkollü sürücü joker sürücüye sinirlendi. Madem alkollüsün çekip gitsene ne yardıma geliyorsun diye :f30: :f30:
   
 3. Cevap: Alkollü sürücünün yedek sürücüsü de alkollü çıktı

  Doğru xD
   
 4. Cevap: Alkollü sürücünün yedek sürücüsü de alkollü çıktı

  Burası türkiye. Böyle şeylerin olması gayet normal :)
   
Yükleniyor...
- Alkollü sürücünün yedek Forum Tarih
ehliyetsiz yakalanan mı alkollü olan mı fazla ceza öder Bilgi Rehberi 22 Ocak 2013
Meğer Alkollüymüş! Sosyal Konular 3 Temmuz 2012
Alkollü iken oruç tutulabilir mi? Ramazan ve Oruç 3 Ağustos 2011
Alkollü içecekler ve uyuşturucu maddelerin akıl sağlık açısından zararları Etüt Merkezi 31 Temmuz 2011