Kadınca Alışverişte kaybolan kadın

'Moda Rehberi' forumunda Esra Öztürk tarafından 23 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Alışverişte kaybolan kadın

Alışveriş bir hastalık demeyelim. Biz kadınlar ihtiyacımız olan şeyleri alırız desek de inanmayın. Şahsen bende bazen ihtiyacım olmayan çok şeye para verebiliyorum.

Alışveriş yapmamızda en büyük sorun, bunalımda olmamız. Bunalımda olan bir kadın kendini ya yemeğe veriyor, ya da alış-verişe. Sorunun çözmemiz için bizi lütfen bunalıma sokmayın diyelim. Alışveriş kadınların vazgeçilmezleri arasında. Modayı takip etmek içinde yapılanı var. Ama genelde dolaşmak için çarşıya çıktığımızda gözümüze takılan bir ayakkabıdan kendimizi alamıyoruz. O ayakkabıyı al diye içimizden bir ses yükseliyor ve biz o sesi dinlemezsek çok üzülüyoruz. Bizim üzülmemizi istemezsiniz değil mi? Zaten o ayakkabıyı almadık mı da günlerce içimizden çıkmıyor. Aman deyip aklımızda kalacağına ayağımızda kalsın deyip alıveriyoruz. İhtiyaçtı ama deyip bir de kendimizi acındırıyoruz. Sanırsınız hiç ayakkabımız yok, yalın ayak dolaşıyoruz Acaba diyorum bizler hiç alışveriş merkezlerine gitmesek mi? Sosyal medyada bir karikatür görmüştüm. “Adam polisi arıyor ve eşinin 8 saattir eve gelmediğini söylüyor, poliste eşiniz mi kayıp dediğinde adam eşime bakmayın da kredi kartım eşimin elinde diyor” demek ki gerçekten biz alış veriş konusunda biraz abartıyoruz. Bunun bir hastalık olduğu da söyleniyor. Alışveriş hastalığımız varsa kendimizi biraz da olsa kendimiz frenleyebiliriz. En azından çarşıya çıkmadan önce ihtiyaçlarımızı belirleyip, dışarıya çıktığımızda sadece acil olan ihtiyaçlarımıza odaklanmalıyız. Bizim dolaplarda hiç giymeden beklettiğimiz kıyafetlere ihtiyacı olan çok insan var. Dinimizce müsrifliğin haram olduğunu da unutmamalıyız. Hem kıyafetler insanları insan yapmıyor. Eğer sizin yüreğiniz kalbiniz güzelse, merhametliyseniz üstünüze giydiğiniz kıyafetin çokta bir önemi yoktur. Önemli olan kişiliğinizdir.

İnsanlar kıyafetlerine göre karşılanır fakat bilgilerine göre de ağırlanırlar unutmayalım. Güzel karşılanıp güzel uğurlanmak dileği ile…