Ali Ağaoğlu'nun Oğlu Alican

'Güncel Bilgiler' forumunda Bella tarafından 9 Nisan 2012 tarihinde açılan konu

1. Ali Ağaoğlu'nun Oğlu Alican Ağaoğlu,

Alican Ağaoğlu Hakkında Bilgi,

Ağaoğlu’nun gelecekteki tek varisi ise 18 yaşındaki oğlu Alican.

Babasının 1.5 milyar doların üzerindeki servetini ve işlerini gelecekte yönetecek olan Alican Ağaoğlu, eğitimini yurt dışında sürdürüyor. Liseyi İsviçre’de okuyan Alican Ağaoğlu, İngiltere’de de uluslararası ekonomi alanında yüksek öğrenim görüyor.

Alican Ağaoğlu, gelecek planlarını babasının işlerine göre yapıyor. Zaten, ‘Başka bir meslek yapmayı hayal ettiniz mi?‘ şeklindeki sorumuza da bunu doğrulayan şu cevabı veriyor: “Çocukluğumdan beri inşaattan başka bir şey görmedim. O yüzden başka bir meslek düşünmedim. Eğitimimi tamamlayınca babamın işleriyle ilgilenmeyi sürdüreceğim. İlerideki hedeflerimden birisi de, şirketlerimizi yurt dışına açabilmek…” Alican Ağaoğlu son günlerde magazin basınının da gündemine gelmeye başladı. Özellikle gece hayatında lüks arabalarıyla boy göstermesi gazetelerde haber olarak yer aldı. Gece hayatını sevip sevmediğini sorduğumuzda ise Ağaoğlu şu cevabı verdi: “Babamdan alışığım diye düşünüyorum. Gece hayatında yakalanmak beni zora sokmaz. Çünkü gencim ve yanlış bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Zaten ben, gittiğim yerlerde çok dikkatli olmaya çalışıyorum. Babamın adına bir leke gelmesini istemiyorum. Babam bir şey duyarsa diye değil, üzülürse diye yanlış yapmıyorum.”