Alexander Graham Bell Telefonu Nasıl İcat Etti Özeti

'Ders notları' forumunda zamaneanne tarafından 2 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. Özet Alexander Graham Bell Telefonu Nasıl İcat Etti

Alexander Graham Bell'in Telefonu İcadı

Telefonu icat eden Graham Bell ‘in annesi doğuştan işitme engelliydi. Bell, tüm hayatını sağırların eğitimine adamıştı.

1875 yılının 2 Haziran Haziran günü,Alexander Graham Bell Bostonda belirli bir konuda deneyler yapıyordu. Deneyler, aynı hattan aynı zamanda birkaç telgraf mesajının gönderilmesiyle ilgiliydi.Alexander Graham Bell alıcı cihazla bir odada çalışırken, asistanı Thomas Watson da başka bir odadan gönderme yapıyordu.

Watson bir çelik parçasıyla titreşimler yaptığı esna da,yay kirişinin çıkardığı sesi andıran bir ses duyuldu.Graham Bell ansızın odaya daldı ve Watsona "hiç bir şeye dokunma, ne yaptığını göreyim" dedi. Mıknatıs üzerinde hala titreşen çelik çubuğun,telde değişken güçlü bir akımın akmasına sebep olduğunu gördü. Bellin çalıştığı odada o yay kirişin sesini çıkaran da bu akımdı.Ertesi gün ilk telefon yapılmıştı.

2. Başka bir sitede 1880 yılında buldu dıyor hangisi doğru bu benım performans odevim de tehlıkeye gırmek istemıyorum . ama yapanın ellerine sağlık :) teşekkürler :))

3. thankkk youuuu

4. 1975 tarihi doğru olmalı biyografisinde de bu tarih geçiyor

5. bu asyfadakilerin hepsi doğru

6. ödevime çok yardımcı oldu

7. 1876 da icat edildi

8. telefon 1876 yılında icat edildi
    :) teşekkür

9. waycanına :D güzelmiş :D Lider Tetik Erk Kaşıkçı ne arıyosun burada:D telefon çok işey yarıyo :D

10. Çokgüzel:f71:

11. bir sitede tarihi yanlış kaç siteye girdim hepsi farklıydı hangisi doğru

12. Arkadaşlar başka bir sayfada Antonio Diye biriyle dava yaptığı söyleniyor,
    HANGİSİ DOĞRU?

13. bu site doğru

14. Arkadaşlar 1876 yilinda icat edilmistir:f91:

15. açıkçası bana göre güzel anlatmış kısaca ama biraz daha uzun olsaymış daha iyi olabilirmiş çünkü benim ödevim için çok az ve bir sayfa değil bu yüzden biraz üzüldüm açıkçası :f30:ben şu yazılana kahkaha atarım yandaki gibi ama ne olursa olsun çok muntazam ve çok güzel olmuş bravo:f71::f82:;);););););););)

16. ya başka bir sitede 1880 yazıyo hangisi doğru bilemedim ama tşk :f63:

17. Merhaba çok iyi dedin
    :f110::f94::f91::f82::f77:

18. Thank's

19. allah sizden razı olsun bu siteyi çok seviyorum ödevleri genelde son güne sakladığım için :D kısa yazmayı başardığınız içiin. teşekkürler

20. :f20: teşekkürlerrrrrrrr