Alex Gidiyor Mu?

'Spor Gündemi' forumunda zamaneanne tarafından 19 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

1. Alex Neden Gidiyor

Bu zamana kadar Fenerbahçe denince onun ismi akla gelirdi. Alex ve Fenerbahçe ayrılmaz bir bütün oldu. Sezon sonuna kadar da öyle olacağa benziyor. Ama sonra...

2004'ten beri yaptıkları ile sadece sarı-lacivertli kulübe değil, Türkiye'ye gelen en büyük oyunculardan biri olduğunu gösteren Brezilyalı futbol ustası, sezon sonu ülkesine döneceğini açıkladı. Türkiye için "Benim 2. vatanım" ifadesini kullanan sambacı, "Yönetim sözleşmemi yenilemek istese bile kabul etmeyeceğim" dedi.

CORTIBA'DA JÜBİLE YAPMAK İSTİYORUM

Yıllardır yurtdışında olduğunu vurgulayan Alex, "Ailemle birlikte Türkiye'de çok güzel şeyler yaşadım. İki çocuğum da İstanbul'da doğdu. Ama artık yoruldum. 3 yıl daha oynayacak gücüm var. Jübilemi Coritiba'da yapmak istiyorum. Fenerbahçe'deki son sezonumu iyi geçirebilmek için var gücümle çalışacağım" yorumunu yaptı. Brezilyalı futbolcu, 240 kez sarı-lacivertli forma ile 136 gol ve 107 asiste imza attı.

GOLE KOCAMAN SEVİNMEDİ

Dün hazırlık maçında MTK Budapeşte ile 1-1 berabere kalan Fenerbahçe'de sarı lacivertli ekibin golünü Alex De Souza frikikten kaydederken gol sonrası tüm takım arkadaşları gole sevinirken, kameralar teknik direktör Aykut Kocaman'ı gösterdiğinde düşünceli ve üzgün hali gözlerden kaçmadı. Başarılı teknik adamın golden sonraki bu görüntüsü Alex'siz bir sistem kurmanın planlarının suya düşmesi olarak yorumlandı.