Alaycı Kuş - Suzanne Collins (Açlık Oyunları 3. Kitap)

'Kitap özetleri' forumunda anniccha tarafından 19 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. Alaycı Kuş Suzanne Collins Kitabı
    Suzanne Collins Alaycı Kuş Kitap Konusu
    Suzanne Collins Alaycı Kuş Kitap Özeti

Suzanne Collins Açlık Oyunları serisinin 3. kitabı Alaycı Kuş heyecan verici finali ile yılın en çok sözü edilen kitabı olmayı vaat ediyor.

Evi yok edilmiş olsa da, alevler içindeki kız, Katniss Everdeen sağ. Gale kaçtı. Katniss’in ailesi güvende. Peeta, Capitol’ün elinde. 13. Mıntıka gerçekten var ve bunlar isyancılar. Yeni liderler var. Devrim yavaş yavaş kendini gösteriyor. Katniss acımasız ve akıllardan çıkmayacak Çeyrek Asır Oyunları sırasında arenadan özellikle kurtarılmıştı ve bunu bilmese de, uzun zamandır kasıtlı olarak devrimin parçası haline getirilmişti.

13. Mıntıka gölgelerden sıyrılıp açığa çıkmıştı ve Capitol’ü devirme planları yapıyordu. Görünüşe göre, dikkatle hazırlanmış bu planlarda herkesin parmağı vardı… Katniss dışında! İsyanın başarısı; Katniss’in piyon olmayı, sayısız insan hayatının sorumluluğunu almayı ve Panem’in geleceğinin yönünü değiştirmeyi kabul etmesine bağlıydı.

Bunu yapmak için öfke ve güvensizlik duygularını bir kenara bırakmalıydı. Kişisel anlamda bedeli ne olursa olsun, isyancıların Alaycı Kuşu olmalıydı.

"En heyecanlı yerinde kesilen mükemmel kitap okurları üçüncü cilt için feryat ederken bırakacak."
    Kirkus reviews

"Edward'ı ya da Jacob'u unutun... okurlar taraf tutacak: Peeta mı, yoksa Gale mi?"
    Publishers Weekly

"Katniss ustalıkla öldürürken, Collins vurucu yeteneğiyle yazıyor."
    Time dergisi

"Kusursuz ilerleme hızı ve heyecan verici bir dünyanın inşa edilmesi."
    Booklist

"Ardında yeterince yanıtlanmamış soru bırakarak okurları kıvrandırıp ümitsizce bir sonraki bölümü beklemelerini sağlıyor."
    School Library Journal

2. Cevap: Alaycı Kuş - Suzanne Collins (Açlık Oyunları 3. Kitap)

güzel yorumlar almış bir kitap okuyabilirim ama önce bitirmem gereken iki kitabım var. Sıradaki kitap bu olabilir. Teşekkürler nincam.

3. Cevap: Alaycı Kuş - Suzanne Collins (Açlık Oyunları 3. Kitap)

Evet bende henüz 1. kitap Açlık Oyunlarını okuyorum daha doğrusu okumaya çalışıyorum =) 2. kitaba geçebilirsem sonrasında bunu okumayı düşünüyorum :)

4. Cevap: Alaycı Kuş - Suzanne Collins (Açlık Oyunları 3. Kitap)

bende feryat ediyorum 3. kitabı almama az kaldı bazıları kötü diyo 3. kitap işte başlarını uzatmışlar sonunu çabuk getirmişler felan ayrıca finnick ölüyomuuş :( peetanın beyni sulanıyomuş :( ayrıca tavsiyede bulunıyım kitapları soluksuz bitirin ara verdiğiniz zaman bititremiyosunuz ben ara vermiştim bi okıyım dedim öğlen oturdum akşama kadar 170 sayfa bitirdim zaten 2 gün sonra da kitaabı bitirdi tam gaz devam :)