alan konusunda yardımcı olur musunuz??

'Teknik Yardım' forumunda QzLeM tarafından 13 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. mrb bnm acil olarak secım yapmam gerekıyor okul konusunda bu yüzden çok kararsızım sizlerinde desteği ve yardımıyla karar vermek istiyorum.

sizce hangi tercih daha iyi ve birazda olsa alan konusunda bilgi alabılır mıyım?
    1)adalet
    2)muhasebe
    3)radyo ve tv

2. Cevap: alan konusunda yardımcı olur musunuz??

Seni tanımadığım için hangi konulardan haz alırsın yada kendini geliştirirsin bilemiyorum fakat tercihinde önceliğin severek ve isteyerek yapabileceğin bir alan olsun.

3. Cevap: alan konusunda yardımcı olur musunuz??

Adalet

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Adalet programını bitirenlere "Adalet Meslek Elemanı" ünvanı verilir. Adalet meslek elemanı mahkemelerde, icra dairelerinde, infaz kurumlarında, vatandaşların başvurularının mahkemelere iletilmesi ve yargıçların aldıkları kararın uygulanması gibi konularda gerekli işlemleri yürütürler.

Çalışma Alanları: Adalet yüksekokulu mezunları mahkemelerin yazı işleri müdürlüğü veya yardımcılığı; icra memurluğu veya yardımcılığı görevlerine atanmaktadırlar. Ayrıca infaz kurumlarında müdürlüğe kadar yükselebilen görevlere getirilebilirler. Yüksekokul mezunları resmi veya özel bankalarda, çeşitli kamu ve iktisadi kuruluşlarında, özel iktisadi işletmelerde oldukça kolay iş bulabilmektedirler.

Muhasebe

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Muhasebe programını bitirenlere "Muhasebe Meslek Elemanı" ünvanı verilmektedir. Muhasebe meslek elemanları muhasebe ile ilgili işlerde ara eleman olarak görev yaparlar.

Çalışma Alanları: Muhasebe programını bitirenler kamu ve özel sektörde görev yapabilirler ya da kendilerine muhasebe bürosu açabilirler. Muhasebecilik mesleğinde ilerleme, yetenek ve bilginin başarılı bir çalışma ile kanıtlanmasına bağlıdır.

Radyo ve Tv

Bu bölüm için de böyle bir yorum gelmiş :f196:

Eğer 4 yıllık bir üniversitede radyo tv okursan iş bulma şansın artar çok iyi bir bölüm ama onunda içerisinde dalları var prodüktörlük yapımcılık kameramanlık gibi prodüktörlükte radyo tv programcısı oluyosun prodüktörlük işinde 3 yıl bir prodüktörün yanında işe giriyosun stajer lik gibi 3 yıldan sonra prodüktör ünvanı nı alıyosun biraz zor bu prodüktörlük zaten kolay bir iş yok yapımcılıkta mustafa altıoklar gibi proje hazırlıycaksın işte programı yayına hazır hale getireceksin sözün özü radyo tv bölümü biraz daha sorumluluk isteyen bir iş...

Karar senin tavsiyeyle olur mu ? Bilemem...

4. Cevap: alan konusunda yardımcı olur musunuz??

çok teşekkür ederım adaleti daha çok istiyordum fakat evıme çook uzak o yuzden kararsızdım hala zorlanıyorum iş imkanı kolayca bulabılecegım bır ıs ıstıyorum

5. Cevap: alan konusunda yardımcı olur musunuz??

aslında ilk olarak bilişim teknolojisi alanında okumak istedım sonradan korktum her okulda o bölüm var ve işsizlik daha çok artıyor delırecegım ne yaapacagımı bılemıyorum

6. Cevap: alan konusunda yardımcı olur musunuz??

VaLLa QzLem Ben Muhasebe oKuyorum . FaydaLı ve GüzeL bir böLüm . Muhasebe alanında güzel Bir arasTırma yaparsan doGru yoLu buLursun .

7. Cevap: alan konusunda yardımcı olur musunuz??

Evet burda tecrübe konuşuyo :D =)=)
    DiKKate aL özLemcim D:

8. Cevap: alan konusunda yardımcı olur musunuz??

=) çok teşekkürler ama bölümümü seçtmm...Radyo tv okumaya karar verdım arastırdım tam bana göre eglencelı bır meslek

9. Cevap: alan konusunda yardımcı olur musunuz??

Hayırlı Olsun..Umarım Başarılı Olursun Bölümünde..

10. Cevap: alan konusunda yardımcı olur musunuz??

çok tesekkurler inş ...