akvaryum neden kokar

'Hayvanlar Alemi' forumunda Sitem tarafından 2 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. akvaryum kokusu nasıl giderilir

  akvaryum neden kokar
  Akvaryumun kokması su değerlerinin tam oturmadığı anlamına gelir.Akvaryumda kokmaya neden olan bir diğer etmen de şüphesiz artık yemlerdir. Bu filtrelerle biraz engellense de devam eden süreçte koku kaçınılmaz olur. Bunun için balığınızın yem karnesini tutarak ona göre besleme yapmanızı tavsiye ederim. Özellikle etçil beslenen balıklar için alınan yemlerde fazla kullanım çabuk kokmaya neden olur. Buna dikkat etmeniz balık sağlığı açısından da önemlidir.

  Kokuları aza indirmek için yapabileceğiniz şeyler de mevcuttur. Bunlar balık sağlığı açısından da gerekli şeylerdir. Öeneğin su değişimi. Su değişimi derken de suyu tamamen değiştirmenizden bahsetmiyorum. Kademeli olarak yapacağınız su değişimi balık sağlığı açısından önem arz eder.


  Akvaryum kokusu nasıl gider

  • Akvaryumun kokması uzun süre su değişimi olmadığı için olabilir.
  • Akvaryumun kokması dip kumun kirlenmesinden olabilir (uzun süre dip çekimi yapılmadığı zaman bu sorun tekrardan olur. Yemlemeyi biraz azaltmak ve %20 dip çekimi yapmak-ilk hafta-daha sonrasında her hafta %10 luk dip çekimi koku giderildikten sonra 2 haftada 1 %10 dip çekimi)
  • Akvaryumun kokması aşırı yemlemeden dolayı artık yemlerden olabilir. Balık populasyonuna göre yem ayarlamasını yapınız
  .
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 15 Mart 2014
Yükleniyor...
- akvaryum neden kokar Forum Tarih
Akvaryum Balıkları Neden Hasta Olur Etüt Merkezi 5 Aralık 2012
Akvaryum Balıkları Neden Ölür Hayvanlar Alemi 12 Nisan 2011
Akvaryum balıkları ne kadar yaşar? Kadınca 19 Mayıs 2016
Akvaryum Balığı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz Hayvanlar Alemi 9 Ekim 2013