Akvaryum Balıkları Nelerdir

'Hayvanlar Alemi' forumunda Yasemin tarafından 6 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

 1. Sayfamızda akvaryumda bakılan beslenen balıklardan bazıları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.Akvaryum balıkları isimleir ve haklarında kısa bilgiler derledik sizler için beğeneceğinizi umarak bu bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.


  Cam kedibalığı doğal yaşam alanı Güneydoğu Asya olan yaklaşık 12-15 cm boyunda olan barışçıl bir balık türüdür.Akvaryumda orta ve alt düzeylerde yüzerler.

  Cüce gurami; doğal yaşam alanı Asya olan yaklaşık 5 cm boyunda barışçıl bir akvaryum balığıdır.Büyük ve saldırgan balıklarla beslenmemesi gereken bir balıktır. Akvaryumun üst ve orta düzeylerinde yüzerler. İçinde bol bitki bulunan akvaryumları seven balıklardır.

  Kılıçkuyruk doğal yaşam alanı akıntılı Orta Amerika nehirleri olan yaklaşık 10-12 cm boya erişebilen bir tatlı su balık türüdür. 20-30 derece su sıcaklıklarında yaşayabilir.

  Lepistes ya da Gupi Poeciliidae familyasından canlı doğurabilen akvaryumlarda yetiştirilen tatlı su balığı.
  Cüce vatoz (Ancistrus dolichopterus) Loricariidae familyasından doğal yaşam alanı Güney Amerika olan yaklaşık 8-10 cm boylarında barışçıl bir balık türü.
  Gökkuşağı balığı (Melatotaenia boesemani) doğal yaşam alanı Papua Yeni Gine olan yaklaşık 9-10 cm. oyunda Melanotaeniidae familyasına ait bir akvaryum balığıdır.

  Astronot balığı ya da Oscar doğal yaşam alanı Güney Amerika olan yaklaşık 20-30 cm boyutlarında ve küçük balıklara karşı saldırgan bir balık cinsidir.
  Kakadu cichild doğal yaşam alanı Amerika olan yaklaşık 4-8 cm boyunda barışçıl bir balık türüdür.
  Kavgacı Siyam balığı (Betta splendens) Beta olarak da bilinir doğal yaşam alanı Asya (Tayland Malezya Kamboçya ve Vietnam) olan yaklaşık 4-6 cm boyunda bir balık türü.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 15 Mart 2014
Yükleniyor...
- Akvaryum Balıkları Nelerdir Forum Tarih
Akvaryum balıkları ne kadar yaşar? Kadınca 19 Mayıs 2016
Akvaryum Balıkları Neden Hasta Olur Etüt Merkezi 5 Aralık 2012
Değerli Akvaryum Balıkları Hayvanlar Alemi 19 Mart 2012
akvaryum balıkları mantar hastalığı Hayvanlar Alemi 3 Ocak 2012