AKUT'un görevleri nelerdir ?

Konusu 'Soru Çözüm' forumundadır ve Misafir tarafından 22 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. Misafir Ziyaretçi

AKUT'un görevleri , nelerdir ?
    AKUT (Arama Kurtarma Derneği), mağaralarda, dağlarda veya diğer yerlerde, doğal afetlerde kaybolanların aranması ve bu koşullarda kaza geçirenlerin kurtarılması için etkinlik gösteren bir dernektir.

1996 yılında kurulmuş olan dernek, kamu yararına çalışan bir dernek olup, gönüllülük ilkesi ile çalışmaktadır.

Türkiye'de, özellikle dağcılık sporunda kaza geçiren veya kaybolanların arama ve kurtarılmaları konusunda uzmanlaşmış bir kurumun bulunmamasından kaynaklanan boşluğun doldurulması derneğin ana kuruluş amacıdır.

2. Sibel Üye

Cevap: AKUT'un görevleri nelerdir ?

AKUT, dağ ve diğer doğa kazalarında, doğal afetlerde, yetkili ve imkanı dahilinde tüm koşullarda, zor durumda kalmış, yardıma ihtiyacı olan, yardım talep eden herkesin yardımına koşan, bunu yaparken eğitimli, disiplinli, standartları yüksek ekip ve ekipmanlar kullanan, toplumu bilgilendiren, eğiten, siyaset ile uğraşmayan, tamamen gönüllülük esasına dayalı bir sivil toplum kuruluşudur.

Temel görevi, dağ ve diğer doğa kazalarında, doğal afetlerde, yetkili ve imkanı dahilinde tüm koşullarda, zor durumda kalmış, yardıma ihtiyacı olan, yardım talep eden herkesin yardımına koşmaktır.
  3. Misafir Ziyaretçi

akut insanları kurtarmak için kurulmuştır
  4. Misafir Ziyaretçi

kısa yazınnn :(((
  5. EyLüL Üye

Kısa adı AKUT olan arama ve kurtarma ekibi doğal afetlerde yada yaşanan olumsuz koşullarda yardım sağlama amaçlı kurulan bir sivil toplum kuruluşudur.
  6. Misafir Ziyaretçi

saolun ödewime yardımcı olduqunuz için <3 :D
  7. Misafir Ziyaretçi

akut ne hemde kısa yazınnn
  8. Misafir Ziyaretçi

ödevime çok yardımcı oldunuz
  9. Misafir Ziyaretçi

ya çok teşekürler sınavda çıktı bunun sayesinde 100 aldım <3
  10. Misafir Ziyaretçi

odevime yardımcı oldunuz
  11. zeynep zümra Ziyaretçi

performansıma çok yardımcı oldunuz
  12. konuk Ziyaretçi

Akut'un görevleri özellikle aradığım bir yazıydı işime yaradı çok sağolun.:)