AKP'ye açılan kapatılma davası

'Zaman Tüneli' forumunda HazaN tarafından 14 Mart 2008 tarihinde açılan konu

?

AKP'ye açılan kapatma davası

1. Evet, yerinde bir karar

27.3%
  2. Hayır, yanlış bir karar

60.6%
  3. Yorum yok

12.1%

1. Ankara - Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, "laikliğe aykırı fiillerin odağı haline geldiği" iddiasıyla AK Parti'nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde dava açtı.

Sizce AKP kapatılmalı mı? kapatılmamalı mı?
    Ne dersiniz?

2. bence kapatılmasın kapatılmasıda çok saçma buluyorum
    herkes özgür bir ülkede özgürce yaşamalıve isdediyi gibi giyinmeli
    aksini düşünmek bile istemiyorumm.....

3. bir partiyi kapatmakla sorun çözülecekmi? geçmişte bunun örneklerini yaşamadıkmı ak parti veya herhangi bir partinin kapatılması sorunu çözmüyor çünkü kapatılan parti başka ad altında tekrar faaliyete başlıyor.kapatılan partiye mensup kişiler siyasetten men edilmediği sürece başka parti altında yine faaliyetlerine devam edeceklerdir.Sonuçta halkın büyük bir çoğunluğunun oyları ile iktidara gelmiş bir partinin kapatılması ülkemizde büyük kaosa ve bilinmeze yol açacağına inanıyorum.

4. kesinlikle aynı fikirdeyim.

5. Dünyanın hiç bir gelişmiş ülkesinde böylesi trajikomik bir olay yaşanamaz. Ama malesef bizim ülkemizde hala darbe çığırtkanlığı yapan insanların olduğu gibi böyle saçmasapan, hiçbir özgürlük ve demokrasi fikriyle bağsaşmayan davalar da açılabiliyor.

6. Bu bir rezalet...

Ben artık modern Türkiye söylemiyle çağdaş,hukuk,laiklik gibi ilekelerin ardına sığınarak eylem yapan devlet kurumlarındaki kişilerin sözlerine eylemlerine kararlarına inanmıyorum.

7. bence türkiyeyi geriye götürmekten başka bir karar değil vatan haini bunlar kapatılması gereken partiler varken türkiyeyi rayına oturtmaya çalışan bir partiyi kapatmak ancak geriliktir.bu kararı alanları kınıyorum:f84:

8. valla çok saçma bir karar
    zaten kaos ortamında olan
    bir dünyada ekenomik sıkıntılar
    içinde yasayan bizlerin
    baska sıkıntıları yokmus gibi
    akp kapatılacakmış nedeni ise
    işlerine gelmeyen kararlar alındığı için
    hayır kapanamaz zaten saçmalık
    hür iradenin seçimle iktidara getirdiği bir
    parti bu kadar sudan sebeplerle kapatılamaz
    dünyanın neresinde görülmüş bu gibi bir olay benzer
    teşkil edebilecek bir olay duymadım ve görmedim
    sadece son çırpınışlar olarak yorumluyorum bu olayı
    genede üzücü bir durum allah hepimize yardımcı olsun
    AMİN:) :) :)

9. ;) : ;) :
    Türke türkten başka kimse zarar veremez
    Kendi kendimeze zarar vermiyormuyuz?
    Doğacak çocuklarımız hatta torunlarımız borçla dünyaya gelecek
    Sizce ülkemizi çok mu seviyoruz?
    Olan sadece ülkem insanına oluyor söleyecek tek kelime bulanıyorum.

10. Bence kapatılmamalı vede kapatılamaz zaten. Bu gibi kararlar Türkiyeyi geri taşımaktan başka bir işe yaramıcak.Laik bir ülkede yaşıyorsak bırakın herkes istediği gibi giyinsin istediği gibi yaşasın;) : :f20:

11. Bende kapatılmamasın dan yanayım bu bir çözüm değil ülkemizi kausa sürüklemekten başka hiç bir işe yaramaz hem kolaymı bu kadar milletvekili bulunan bir partiyi kapatıyorum diyince kapatmak tartışılması bile saçma ama karar yargıtayın bence tartışılması ve çözülmesi gereken öyle çok sorun var ki ülkemizde ne diyelim Allah yardımcımız olsun :(

12. tabiki akp nin kapatılması ile iş bitmeyecek. Bu kişilere siyaset yasağı da getirilmeli ki devletten uzak kalmalılar.yoksa biri gider biri gelir

13. türkiyedeki yargının işleyişide şüpheli devletin kurumları yargıya adelete güvenmeyeceğizde kime güveneceğiz
    bence bu parti kapatmak değil ak partiye oy veren türk halkını hiçe saymaktır.ilerliyemiyoruz hep geride kalıyoruz ve süper güçlere boyun eğmek zorunda kalan bir ülke durumu.açın türkiyenin önünü artık:f65:

14. akp nin kapatılması tabiki soruna çözüm getirmeyecek.başka bir parti adı aldında karşımıza çıkacaklar.değişen birşey olmayacak:(

15. Evet herkez istediği gibi giyinsin istediği gibi yaşasın bundan demokratik daha ne olbilirki Türkiye ırak olacakmış yok arabistan olacakmış bunlar boş laflar bence.Sadece halkın kafasını bulandırıyorlar.Bencede böyle bir davanın açılması yanlış

16. Bence kapatilmali, yerinde ve dogru karar. bu gidisin sonu hic iyi degil.Ülke zaten suan kaos durumunda.

17. Ben kapatılmasından yanayım. Ülke yeteri kadar kaosta zaten:(

Hatta ne kadar zararli parti varsa hepsini kapatsınlar. Gencligin önünü acıp yeni partiler kurulmalı.

Ben kücükken aynı idi büyüdüm hala aynı hersey, hic ilerleyemedik....

18. insllah içinde bulundugumuz bu durumdan bi an önce kurtuluruz
    bu konuda fazla bi yoruma gerek duymuyorum ben
    Sonucta bu parti siyaset yasaklı olupta
    bunu degisik oyunlarla çözenler tarafindan
    yöntilmiyomu .

bi suç varsa kanunlar mutlaka önüne gececektir
    ama insllah milletimiz için en hayirlisi olur

19. Bir parti demokrasiyi kullanarak rejimi degistirmeye kalkisirsa dünyanin heryerinde kapatilmasi
    gündeme gelir ve bu demokrasilerde normaldir.
    Unutmayin ki 1920 lerde Nazi partisi de demokrasiyi alet ederek iktidara gelmis
    ardindan rejimi degistirerek kendi ideolleri dogrultusunda bir kaos a yol acmistir.
    Su anda ayni partinin uzantilarindan olan faşist NPD partisininde kapatilip kapatilmamasi
    Almanyada tartisilmaktadir, bu yüzden simdi kimse kalkip Almanya da demokrasi yoktur diyebilir mi?

Yani demek istedigim demokrasilerdeki islevlerden biridir yapilan, bu yüzden demokrasilerde
    bu olmaz diye kimse naralar atmasin.

Ve kimse simdi akp yi nazi partisinle karsilastirdigimi da düsünmesin, o sadece bir örnektir.

Sonucta bilinen sudur ki Türkiye laiklikle yönetilmektedir ve bu ülkenin rejimi budur,
    bu partinin icindeki bircok sahisin laiklik hakkinda nasil düsündügü herkesin malumudur.

Anliyacaginiz bende kapatilsin diyenlerdenim..

20. Ülke Geleceği risk altındayken butip saçma sapan işlere kalkışmaları bence çok saçma