Akne izlerinden kurtulma yolları

'Kişisel Bakım' forumunda Destina tarafından 30 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Akneden kurtulduktan sonra ciltte bıraktığı göze hoş görünmeyen izler akne sorunu yaşayanların bir diğer sıkıntı kaynağıdır. Akne izleri son yıllarda lazer tedavi uygulamalarında yaşanan gelişmelerle ortaya çıkan yeni yöntemlerle giderilebilmektedir. Akne izleri tedavisi için evinizde yapabileceğiniz bazı bitkisel çözümlerde bulunmaktadır. Akne ve sivilce izleri için üretilen kozmetik ürünlerde izlerin görünürlüğü belirli bir oranda azaltmaya yardımcı olmaktadır.

  Pek çok kişi akne izlerinden kurtulmak için kimyasal peeling uygulamasını tercih etmektedir. Kimyasal peeling için kullanılan kimyasallar cildin üst tabakasının soyulmasını sağlayarak yenilenme sağlayan etkili bir tedavi yöntemidir. Özellikle yüz bölgesinde bulunan akne izleri için uygulanan bu tür radikal tedavi yöntemleri dışında daha kolay ve kalıcı yöntemler arayanlar için lazerle akne izi tedavisi uygun bir çözüm olacaktır. Lazer prosedürü sırasında doktor kontrolünde akne izleri kaybedilebilmektedir.

  Günümüzde pek çok doktor lazer teknolojisi kullanarak akne izleri dışında kırışıklıkları, yanık lekelerini ortadan kaldırabilmektedir. Ciltte kırışıklık ve güneş lekeleri için kullanılan non ablatif lazer cilt üzerinde yanıklar oluşturmamak yüzeyin altında çalışarak kolojen salgılanmasını tetikleyerek cildin gerginleşmesini sağlamaktadır. Ancak non abrasif lazer kullanımı akne izleri için kullanılamamaktadır.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 10 Eylül 2014
 2. Akne izleri için kullanılan lazer tedavisi sırasında akne izinin bulunduğu bölgedeki deri hücreleri yakılarak zaman içinde yerine yenilerinin çıkmasını sağlamak ana amaçtır. Lazer teknolojisinin avantajı ile düzeltilmek istenen bölgedeki hücreler tam olarak hedeflenebilmekte böylece izin olmadığı bölgede bulunan hücrelere herhangi bir zarar verilmemektedir. Bu yüz üzerinde yapılacak her uygulama için büyük önem taşımaktadır.
  Akne izleri için lazerli tedavinin dışında kullanacağınız kremler ile de başarılı olabilirsiniz. Piyasada pek çok kozmetik markasının bu tür izler için özel olarak ürettiği ürünler bulunabilmektedir. Ayrıca yüzünüze uygulayacağınız sıkılaştırıcı doğal ve bitkisel maskeler zaman içinde akne izlerinin gözle görülür oranda azalmasını sağlayacaktır.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 10 Eylül 2014
 3. Paylaşım için thank youuuuuuuuuuu...
   
 4. tesekkürler...
   
Yükleniyor...
- Akne izlerinden kurtulma Forum Tarih
Yüzdeki sivilce ve akne lekeleri nasıl geçer Kişisel Bakım 27 Ekim 2015
Akne Lekelerine Bitkisel Çözüm Kişisel Bakım 21 Şubat 2015
Akne nedir ve nasıl geçer Kişisel Bakım 29 Aralık 2013
Akne çeşitleri nelerdir? Kişisel Bakım 29 Aralık 2013