Aileden bihaber yaşamayalım

'Masallar ve Hikayeler' forumunda masum güzel tarafından 16 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. Televizyonun ailem üzerinde etkisinin olduğunu sanmıyordum. Hatta bazen ailedeki sessizliği sağlayan bi araç olarak gördüm taaaakiii evimizde elektrik gidene kadar...

Beraber yine heyecanlı heyecanlı televizyon izlerkeeeen birden evi aydınlatan ışık söndü. Aman Allah'ımmmmmm o muhteşem araçta kapanıverdi. Yapacak bişey kalmadığından uyumak istedim yatağıma yattım ve babamın sesii duydum telefonla konuşuyordu sanki koştum geldim merak içinde. Hayır hayır annemlere anlatıyormuş oturdum dinlemeye. Çocukken yaptıkları yaramazlıkları ,nişanlılık dönemlerini, evlenmek için nasıl çaba sarfettiklerini teker teker anlattılar sıra bizim çocukluğumuza gelene kadar. Meğer konuşmadığımız ne çok şey varmış. Bizse televizyonun esiri olmuşuz oysa aileyle geçirilen zaman ne kadar kıymetliymiş. Belki zaman gelecek bunları hiç dinleyemiyecektim annemden babamdan. Bir gün hepimiz gibi toprak olacaklar ama televizyon!!! Her sene farklı bir marka farklı özellikte televizyon çıkartıyor. Benim çocukluğumun bi kısmında uzaktan kumanda diye bişey yoktu en azından televizyonu kapatmak için de olsa ayağa kalkıp televizyonun yanına gidip kapatılıyordu. Şimdi ise insanlar tamamen tembelliğe sürüklendi. Sabah oturuyosun akşam olmuş hala aynı yerindesin elinde kumanda gözün o kutuda.

Elbette faydaları vardır doğru kullanıldığı taktirde. Haberler mesela; ülkemizin gündeminden haberdar oluruz. Bazı diziler eğitici içerikli olabiliyor. Allah bize akıl vermiş, iyi yolu ve kötü yolu göstermiş. Aklının seçtiğinden git demiş. Ama şunu unutmayın... Ailenize vakit ayırın sonra pişman olmayın...

anniccha bunu beğendi.

2. Cevap: Aileden bihaber yaşamayalım

Güzel bir açıdan yakalamışsın konuyu masum güzel..yüreğine sağlık başarılar diliyorum..:f118:

3. Cevap: Aileden bihaber yaşamayalım

baya düşündüm bunu bulabildim ben teşekkür ederim sağolun

4. Cevap: Aileden bihaber yaşamayalım

Kalemine sağlık masum güzel =) Hoş bir anlatım olmuş...

5. Cevap: Aileden bihaber yaşamayalım

inşallah herkes beğenir:)