Aile içi iletişim

'Kadınca' forumunda EyLüL tarafından 8 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

 1. Aile içi iletişimin önemi
  Aile içi iletişimin önemi nedir

  İletişimin önemi nedir
  Kaliteli iletişim için kaliteli vakit geçirmek gereklidir. Bunun için uzun bir zaman gerekmez zamanı iyi kullanmak yeterlidir. İki saat kanepede hiç konuşmadan dizi seyretmek size iletişim açısından bir şey sağlamazken balkonda kahve içerek 10 dakika sohbet etmek sizi duygusal olarak tatmin edebilir. Bu kaliteli etkin bir iletişimdir.

  Anababaların çocuklarını kabul etme ya da etmeme durumuna bağlı olarak onlarla kurdukları iletişim biçimleri iki grupta toplanabilir.

  Aile içinde etkili bir iletişim kurulabilmesi için anne-babaların kabul dilini iyi bilmeleri ve etkili iletişim becerilerini iyi kullanmaları gerekmektedir. Bunun için aile içinde yapılması gereken bazı davranışlar bulunmaktadır. Bunlar; aile içinde birbirlerine sevgilerini ifade etmeleri, diyalog halinde bir iletişim kurmaları, olumlu ve empatik bir iletişim içinde olmaları, birbirlerinin varlıklarını kabul etmeleri, etkili bir dinleyici olmaları, aile içinde ben iletilerini kullanmaları ve açık iletişim ile duygularını ifade etmeleridir.

  Güçlü olmak için bağların kuvvetli olmasıbağların kuvvetli olması içinde iletişimin iyi olması gerekmektedir.

  [​IMG]
   
Yükleniyor...
- Aile içi iletişim Forum Tarih
Aile İçi İletişim Nasıl olmalı Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Aile İçi İletişimde Altın Kurallar Kadınca 8 Ocak 2012
Aile huzuru için okunacak dua Dualar ve Faziletleri 22 Aralık 2013
Aile Huzuru İçin Okunması Tavsiye Edilen Dua Dualar ve Faziletleri 22 Aralık 2013