Aile hekimliği uygulaması tanıtım videosu

'Eğlence' forumunda Sezen tarafından 20 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Sezen

Sezen Editör

Sağlık Bakanlığımız yeni uygulaması ile aile hekimliği sistemi geldi. Her aileden sorumlu bir hekimimiz var. Bunu TC kimlik numarasını girerek internetten kolaylıkla bulabiliyoruz. O aile hekimiyle bağları koparmamak lazım. Her sıkıntıyı aile hekimine anlatırsak çünkü o bizim hekimimiz oluyor bizim her şeyimizden sorumlu, her şeyimizi bilen hekim olduğu için takibinden de o sorumlu oluyor. En yakın mahallede konuçlandığı için de evine en yakın neresiyse oradaki hekim ona görevlendirilmiş olduğu için o hekimle irtibat kurmasında fayda var. Eğer ola ki o hekim ona iyi davranmazsa, ilişkileri iyi olmazsa, hastayla ilgilenmiyorsa bir dilekçe ile aile hekimini değiştirebiliyor istediği bir hekimi aile hekimi olarak seçebiliyor.
    Aile hekimi hasta başına maaş aldıkları için kimse hastasını kaçırmak istemez. O yüzden genelde iyi yaklaşım var. Serbest rekabet var o açıdan aile hekimleriyle irtibatını koparmasınlar. Aile hekiminin bilgisi doğrultusunda gerekirse uzmana sevkini onlar yapsınlar. Basit hastalıklar için sevk almaya gerek yok aile hekimiyle bütün sıkıntılarını çözebilirler.