Aile Danışmanlığı Ataması 2012

'Sosyal Konular' forumunda Blizzard tarafından 28 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

1. 2012 aile danışmanlığı ataması

Aile Danışmanlığı Ataması hakkında bilgi

Aile danışmanı olmak isteyen adayların Bakanlık tarafından belirlenmiş kriterlere uygun sertifikalı eğitim programını başarıyla tamamlanması gerekiyor. Şuan 400 aile danışmanı 2 ilde göreve başladı ve eylülden itibaren yapılması beklenen atamalarla bu sayının çok daha üstünde atama yapılması bekleniyor. Bakanlık beş yılda ise aile danışmanı sayısını 30 Bine çıkarmayı hedefliyor.

Aile Danışmanı olmak isteyen adayların özellikle dikkat etmesi gereken husus ise katılacakları kursun yetkili bir üniversite ya da kurum tarafından verilmesi. Şuan bazı kurumların verdiği 100 saatlik aile danışmanlığı kursunun yeterli olmadığı ve katılımcı mağdur ettiği biliniyor.

Aile Danışmanlığı kursu şuan Gazikent Üniversitesi ve Hacettepe Ünv. Tarafından veriliyor. Gazikent Üniversitesi 475 saatlik Aile Danışmanlığı Kursu Başlatıyor. Kursun başvuruları 25 Mayısta sona erdi. Kurslar Ankara, İstanbul ve Gaziantep’te düzenlenecek.

2. Cevap: Aile Danışmanlığı Ataması 2012

Merhaba arkadaşlar .sosyoloji mezunuyum,Aile Danışmanlığı eğitimine katılmayı düşünüyorum.Bir çok yerden mail geldi bunun üzerine Uzaktan eğitim veren yerler ile ilgili kafam karıştığı için Aile ve Sosyal Poiltikalar Bakanlığını aradım .Bana söylenen şuydu bu eğitimin asla uzaktan olamayacağını, bakanlık olarak da uzaktan eğitim alanların sertifikalarını kesinlikte kabul etmeyeceklerini ,Hatta bu konuda bir genelge hazırladıklarını söylediler.Bunun üzerine M.E.B onaylı sertifika veren bir yere kaydımı yaptırdım.Benim gibi bu eğitimi almak isteyen arkadaşların sonradan madur olmamaları içinde bu bilgiyi paylaşmak istedim.