Ahmet Yesevi Uzaktan Eğitim

'Bilgi Rehberi' forumunda HazaN tarafından 20 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

1. Ahmet Yesevi Üniversitesi Uzaktan Eğitim
    Yesevi Üniversitesi uzaktan eğitim

Üniversitemizin Türkistan Uzaktan Eğitim Fakültesi ‘Türkiye Türkçesiyle Eğitim Programları’ (TÜRTEP), ‘Kazak Türkçesiyle Eğitim Programları’ (KAZTEP) ve ‘Rus Dili ile Eğitim Programları’ (RUSDEP), ilgili fakültelerin programları ile uyumlu olarak ve dekanlıklarla işbirliği içinde yürütülmektedir. Bir küresel eğitim aracı olarak dünyanın en gelişmiş üniversiteleri tarafından da kullanılan, ülkemizde de giderek yaygınlaşan, zaman ve mekandan bağımsız olarak araştırma, iletişim ve bilgi çağı eğitimi olarak tanımlanan “İnternet Üzerinden Eğitim” programları, 2002 yılından bu yana üniversitemiz bünyesinde başarıyla uygulanmaktadır.

Klasik anlamdaki yüksek öğrenim sisteminin, başta, zamanlı ve fiziki katılım olmak üzere, bilinen pek çok sınırlamaları sebebiyle, bu alandaki ihtiyacın yeterince karşılanamadığını dikkate alan üniversitemiz, 2001 yılından itibaren, Türkistan Uzaktan Eğitim Fakültesi aracılığıyla Türk Dünyasına yönelik bilgisayar iletişim ağı ortamında karşılıklı, etkileşimli uzaktan eğitim faaliyetlerine hız vermiştir.

TÜRTEP; akademik ve teknolojik altyapısını kısa sürede tamamlayarak 2002-2003 ders yılından itibaren eğitim ve öğretime başlamıştır.

Uzaktan Eğitim web sitesi için TIKLAYINIZ