Ahirette kaç yaşında olacağız?

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Gazel tarafından 10 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

 1. Konuyla ilgili olarak din alimleri şöyle söylemektedir. Cennet dostlar ve akrabalarla beraber yaşanan bir lezzet yeridir. Orada yine komşuluk ve akrabalık bağları devam edecektir.Cennetlikler Cehennemlikleri,cehenemlikler cennetleri görecektir. Cenetlikler 30 veya 33 yaşlarında olunacaktır.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 26 Haziran 2014
 2. Bazı rivayetlerde insanın ahirette 33 yaşında olacağı bildirilmiştir. Ancak bu yaş ifadesi dünyanın yaşına göre değildir. Yani, nasıl bu dünyada insan en mükemmel yaş olarak bu dönemde bulunur. Onun gibi insan cennette, olması gereken en mükemmel durumda bulunacak demektir. Yoksa oraları buralarla değerlendirmek değildir.

  İnsan nasıl yaşarsa öyle ölür, nasıl ölürse de öyle dirilir. Bu nedenle insanların dünyada işledikleri günahlara göre dirileceğini bildiren rivayetler vardır. Herkes kim olduğunu bilecek ancak günahının durumuna göre farklı olacaktır.


  Nasıl ki birbirine benzeyen tohumlar toprağa atıldığı zaman toprağın üzerinde şekli,tadı ve görüntüsü farklı olduğu gibi, haşirde insanların yeniden dirilmesi de bunun gibi olacaktır. Kimisi fevkalade mükemmel ve güzel iken kimisi de son derece kötü olacaktır.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 26 Haziran 2014
Yükleniyor...
- Ahirette kaç yaşında Forum Tarih
Birkaç Evlilik Geçiren Kadın Ahirette Hangi Eşiyle Beraber Olacak? Dini Konular 19 Temmuz 2011
Dünyada ne ekersen Ahirette onu biçersin anlamı Atasözleri ve Deyimler 7 Ekim 2015
dünyada ne ekersen ahirette onu biçersin sözünü açıklayan kısa yazı Atasözleri ve Deyimler 4 Ekim 2015
Kul Hakkı Ahirette Nasıl Affedilir? İslami Bilgiler 5 Ekim 2013