Ağrının Milletvekilleri

'Türkiye Coğrafyası' forumunda ZORBEY tarafından 29 Haziran 2011 tarihinde açılan konu


  1. Ağrının Milletvekili sayısı
    Ağrının Milletvekili adayı
    Ağrı milletvekillerinin isimleri
    Ağrı milletvekilleri
    2011 ağrı milletvekilleri


    1.Dönem(1920-1923)

    Atıf Bayazıt
    Dr.Refik Saydam
    Hacı Mehmet Önay
    Süleyman Sudi Acarbay
    Şevket Bayazıt

    2. Dönem (1923-1927)

    Mehmet Şefik Baydar
    Süleyman Sudi Acarbay

    3. Dönem (1927-1931)

    Mehmet Şefik Baydar
    Halit Bayrak
    İhsan Tav

    4. Dönem (1931-1935)

    Halit Bayrak
    İhsan Tav
    Mehmet Ubeydullah Hatipoğlu

    5. Dönem (1935-1939)

    Halit Bayrak
    İhsan Tav
    Mehmet Ubeydullah Hatipoğlu
    Dr.Hüsamettin Kural

    6. Dönem (1939-1943)

    Halit Bayrak
    İhsan Tav
    Dr.Hüsamettin Kural
    Korgenaral Kemal Doğan

    7.Dönem (1943-1946)

    Halit Bayrak
    Rıfkı Refi Pasin
    Hüsamettin Tugaç

    8.Dönem (1946-1950)

    Halit Bayrak
    Müştak Aktan
    Ahmet Alpaslan

    9. Dönem (1950-1954)

    Hüseyin Celal Yardımcı
    Kasım Küfrevi
    Halis Öztürk

    10.Dönem (1954-1957)

    Hüseyin Celal Yardımcı
    Kasım Küfrevi
    Halis Öztürk
    Nimet Sümer

    11.Dönem (1957-1960)

    Hüseyin Celal Yardımcı
    Kasım Küfrevi
    Halis Öztürk
    Şeref Saraçoğlu
    Şükrü Yatağan

    12.Dönem (1961-1965)

    Nevzat Güngör
    Kerem Özcan
    Rıza Polat

    13. Dönem (1965-1969)

    Nevzat Güngör
    Abdulbari Akdoğan
    Kasım Küfrevi

    14. Dönem (1969-1973)

    Nevzat Güngör
    Kasım Küfrevi
    Kerim Bayazıt

    15. Dönem (1973-1977)

    Kerem Şahin
    Cemil Erhan
    Rıza Polat
    Mirbahattin Yardımcı

    16. Dönem (1977-1980)

    Kerem Şahin
    Ahmet Hamdi Şam
    Rıza Polat
    Mikail Aydemir

    17. Dönem (1983-1987)

    Hasan Fecri Alpaslan
    İbrahim Taşdemir
    Paşa Sarıoğlu
    Mehmet Yaşar

    18. Dönem (1987-1991)

    Yaşar Eryılmaz
    Hasan Fecri Alpaslan
    Cezmi Erat
    Mehmet Yaşar

    19. Dönem (1991-1995)

    Yaşar Eryılmaz
    Cemil Erhan
    Mikail Aydemir
    Hasan Fecri Alpaslan

    20. Dönem (1995-1999)

    Mehmet Sıddık Altay
    Cemil Erhan
    Yaşar Eryılmaz
    Celal Esin
    Mehmet Ziyattin Tokar

    21. Dönem (1999-2002)

    Nidai Seven
    Yaşar Eryılmaz
    Celal Esin
    Musa Konyar

    22. Dönem (2002-2007)

    Naci Aslan
    Cemal Kaya
    Mehmet Melik Özmen
    Halil Özyolcu
    Mehmet Kerim Yıldız

    23.Dönem(2007- 2011)

    Yaşar Eryılmaz
    Cemal Kaya
    Mehmet Hanifi Alır
    Fatma Salman Kotan
    Abdulkerim AYDEMİR


    24. Dönem (2011 - )

    Mehmet Kerim Yıldız (AK Parti)
    Ekrem Çelebi (AK Parti)
    Fatma Salman Kotan (AK Parti)
    Halil Aksoy (Bağımsız)