Ağlarken gülümseyenler!

'Güncel Bilgiler' forumunda Zeynepay tarafından 19 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

1. :f84:AĞLARKEN GÜLÜMSEYENLER:f9:Gülümsemek hepimizin ihtiyacı olan, rahatlama duygusudur. Bir gülümse, yüzdeki ifade ve kendimizi zinde hissettiren tebessüm, tüm sıkıntımızı yok etmeye sebeptir. Ne var ki çoğu zaman gülümserken yüreğimizin ağladığını gizlemeye çalışırız. yüzümüzde buruk kalan tebessüm hemen belli olur. bizler ne kadar gizlesek te üzüntülerin kamuflesi olan gülümseme kendini ele verir.içimizde kaynayan kederimiz ,üzüntümüz, bizi yakıp çaresizleştirse de** yinede* yanaklarımıza* bir* tebessüm kondururuz dış bakışlara karşı. acımızı hüznümüzü* göstermemeye çalışırız,oysa gülerken çoğu zaman ağlarız.kimimizin* yaşam kaygısı vardır,kimimizin özlemleri ,kimimizin* farklı sorunları vardır. bazen bizleri dinleyecek birilerini ararız* ama pek* bulduğumuz söylenemez. hissi dünyamızda kendi başımıza kaldığımız* zamanlar geçmişteki dostlarımızı anımsar,acı bir şekilde* gülümseriz.unutulmuşluğun* kederi çökse bile* yüreğimize yüzümüze* bir tebessüm* yerleşir.ailevi sorunlar da bile tebessüm ederek bir çok tartışmaların üstesinden* gelindiği bir gerçektir. gülümserken ağlayan* insanlarımız* öyle çok ki,gözlerden* yansıyan* hüznünü belli etmeden gülümsemeye çalışanlar, kültürümüzün vaz geçilmez değerlerini devam ettirenlerdir.Zorlamayla gülümseme olmazzz, ben o gülümsemeleri kapkaç çetesinin eylemine benzetirim. samimiyetten uzak sahte gülümsemeler. yapmacık gülümseme yüzde beliren bir maskeden ibarettir. Birilerine şirin görünme gülümsemesi insanı çok komikleştirir.*Diğer yanda en sorunlu anda bile karşısındakine saygı için onu dinleyen, ve asık bir yüz ifadesi yerine gülümsemesiyle onu* önemsediğini yüzündeki mimikleriyle ifade etmeye çalışmak,* insani değerlerimizin bir parçasıdır. kişi karşısındakine verdiği değeri* fazlasıyla tekrar kendine döneceğini bilmelidir.bizim kültürümüz gereği acımızı saklarız.evimiz de misafirimizi memnun etmeye çalışırız gülümseyen bir yüz ifadesiyle… acılar savaşsa da yürekte gülümseriz, bizler ağlarken gülümseyenlerdeniz ..12.11.2007

2. evimiz de misafirimizi memnun etmeye çalışırız gülümseyen bir yüz ifadesiyle… acılar savaşsa da yürekte gülümseriz, bizler ağlarken gülümseyenlerdeniz :f40:
    emeğine yüreğine sağlık Zeynepay, tşkler bu güzel paylaşım için:f40:

3. Ağlarken gülümseriz ...
    Yüreğinize kaleminize sağlık Zeynepay
    Özlemiştik sizi....
    Emeğinize sağlık...

4. Zorlamayla gülümseme olmazzz, ben o gülümsemeleri kapkaç çetesinin eylemine benzetirim. samimiyetten uzak sahte gülümsemeler. yapmacık gülümseme yüzde beliren bir maskeden ibarettir. Birilerine şirin görünme gülümsemesi insanı çok komikleştirir.

Tamemen katılıyorum Zeynep hanım o güzel duygu ve düşüncelerinize
    güzel ve çok doğru bir yazıyla bizleri sevindirdiniz yüreğinize sağlık

5. çok tesekkur ediyorum* aziz gönül doslarım

6. Diğer yanda en sorunlu anda bile karşısındakine saygı için onu dinleyen, ve asık bir yüz ifadesi yerine gülümsemesiyle onu önemsediğini yüzündeki mimikleriyle ifade etmeye çalışmak, insani değerlerimizin bir parçasıdır

Bazen içimiz kan ağlasa da hepimiz bunu yapmak zorunda kalıyoruz kesinlikle.

Güzel bir paylaşımdı. Teşekkürler Zeynep hanım.

7. evimiz de misafirimizi memnun etmeye çalışırız gülümseyen bir yüz ifadesiyle… acılar savaşsa da yürekte gülümseriz, bizler ağlarken gülümseyenlerdeniz

paylaşımına teşekkürler zeynep abla

8. Birilerine şirin görünme gülümsemesi insanı çok komikleştirir.*Diğer yanda en sorunlu anda bile karşısındakine saygı için onu dinleyen, ve asık bir yüz ifadesi yerine gülümsemesiyle onu* önemsediğini yüzündeki mimikleriyle ifade etmeye çalışmak,* insani değerlerimizin bir parçasıdır.

Ne kadar doğru ama ben hiç beceremedim o gülümsemeyi takınmayı her zaman duygularımı çok açık yaşadım bu avantajmı yoksa dezavantajmı bilemiyorum..::f20:

Yine kaleminizi konuşturmuş ve harika bir yazıya imzanızı atmışsınız Zeynepay o güzel yüreginize sağlık..:f118:

9. gülümseyen bir yüz ifadesiyle… acılar savaşsa da yürekte gülümseriz, bizler ağlarken gülümseyenlerdeniz ..

çok güzeldi yüreğinize sağlık çokda yerinde bir yazı bence bu söz harika yada kendime mi uygun buldum :f40:

bizler ağlarken gülümseyenlerdeniz ..:(