Ağlamanın Sağlık Açısından Faydaları

'Sağlık bilgisi' forumunda Masal tarafından 2 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  Bazen gözyaşlarımızı tutamadığımız halde ağlamak istemeyiz, gözyaşlarımızı saklarız. Gözyaşlarınız saklamayın içinizden geldiği zaman kendinizi tutmayın ve ağlayın. Uzmanlar ağlamanın insan sağlığı açısından faydalı olduğunu söylüyor.

  İşte ağlamanın vücudumuza faydaları;


  -Soğan doğrarken gözünüzden gelen yaşlarla, stres yüzünden ağladığınızda gözünüzden dökülen yaşların içerikleri birbirlerinden farklı. Üzüntü sebebiyle ağladığınızda gözünüzden dökülen yaşların içeriğinde vücudunuzda bulunan bazı toksinler de yer alıyor. Dolayısı ile ağlarken, aynı zamanda toksinlerden de kurtulmuş oluyorsunuz.

  -Ağlamak göz kurumalarını engelleyerek, daha iyi çalışmalarını sağlar.

  -Ağlamak, kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlayan endorfin hormonunun salgılanmasını tetikleyen en önemli etkenlerden bir diğeri.

  -Stres sebebiyle yükselen kan basıncınızı dengeliyor.

  -Ağlamak, kalp ve damar hastalıklarının yanı sıra mide, kemik ve kaslarınız ile ilgili rahatsızlıklara da iyi geliyor. Ağlayarak vücudunuzda bu tip rahatsızlara neden olan bazı hormonların vücudunuzdan atılmasını sağlayabilirsiniz.

  -Gözyaşlarınızda bulunan bir kimyasal olan lisozim, anti-bakteriyel özelliği taşır ve gözünüzde enfeksiyon oluşumunu engeller.
   
Yükleniyor...
- Ağlamanın Sağlık Açısından Forum Tarih
Yağsız protein sağlamanın 10 sağlıklı yolu Sağlıklı Beslenme ve Diyet 12 Aralık 2009
Rüyada ağlamanın yorumu nedir Rüya Tabirleri 9 Ocak 2014
Eşinizi Eve Bağlamanın Yolları Nelerdir Kadınca 2 Şubat 2013
Sevdiğin Kızı Kendine Bağlamanın Yolları Güncel Bilgiler 8 Mayıs 2012