Ağız Kokusunu Gidermenin Yolları

'Sağlık Rehberi' forumunda Yasemin tarafından 10 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

 1. Ağız Kokusunu Gidermenin Yolları Nelerdir?  Bir çok insanı rahatsız eden bir sorundur ağız kokusu peki ya ağız kokusu sorunu nasıl çözümlenir Ağız kokusunu önlemenin yolları neler ne yaparak ağız kokusundan kurtulabiliriz.

  Ağız kokusundan nane ve sakız çiğneyerek ya da nefesinizi tazeleyen spreyler kullanarak, kronik ağız kokusundan geçici olarak kurtulabilirsiniz.

  - Burun tıkanıklığından dolayı ağzınızdan nefes alıp vermeniz ağzınızın kötü kokmasına neden olabiliyor kuru bir ağız kokar. Düzenli su içimi ağzınızın yağlanmasına yardımcı olur ve tükürük akışını canlı tutar. Dişlerinize, ağzınıza yapışıp kalan yemek kalıntılarını yıkamak da kötü ağız kokusunun giderilmesine yardımcı olacaktır.

  Keskin kokulu yiyecekler ya da kahve gibi içeceklerden sonra dil, mikropları ve bakterileri üstteki astarda muhafaza eder. Böylece, kötü kokan ağzın bir tedavisi, dişlerin yanında düzenli olarak dilin de fırçalanmasıdır.
  Bazı hastalıklar da ağız kokusuna neden olabilirler ağız kokusunun tedavisinden çok asıl hastalığı tedavi etmek gerekiyor.

  Düşük karbonhidratlı diyetlerde vücut enerji kaynağı olarak keton cismi denen maddeleri üretiyor ve kullanıyor. Ancak bunlardan bir tanesi nefes ile dışarı atılıyor ve bu madde nefeste kötü kokuya neden olabiliyor.
   
Yükleniyor...
- Ağız Kokusunu Gidermenin Forum Tarih
Ağız kokusunu gidermenin 5 yolu Hastalıklar 8 Aralık 2009
Ağız Kokusunu Önlemenin Yolları Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Ağızdaki Soğan ve Sarımsak Kokusunu Gidermek İçin Ne Yapmalı? Hastalıklar 15 Ocak 2015
Herkesi rahatsız eden Ağız Kokusunu nasıl önlerim Hastalıklar 6 Mart 2014