Ağız Kokusunu Gideren Bitkiler

'Hastalıklar' forumunda Yasemin tarafından 22 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

1. Ağız Kokusunu Gideren Bitkiler Neler?

Birçok insan bu durudan rahatsızdır eminimki.Hem yanınızdaki kişiler bu durumdan rahatsız olacaktır hemde siz kendinizi bu durumdan kurtarmak için çözüm yolları arıyorsanız bakın aşağıda sizlerle paylaşacağım bitkiler ağız kokusuna ne derece etkili oluyor.Mutlaka okuyun ve doğal yollarla ağız kokunuuz giderme yollarını arayın.

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/agizkokusu-22102.jpg]agizkokusu-22102[/IMGALT]

Ben sürekli yeşil nane yiyen biri olarak şunu söylemek istiyorum evde nane yoksa benim için sanki ekmek yok gibi bişeydir ilginç ama evet çok seviyorum ve herkese tavsiye ediyorum hem bakın ağız kokuusnuda gideriyormuş buda bir avantaj öyle değilmi?

Adaçayı nefesi tazelemeye yarar ağız kokusunu alır ve ağız içerisinde bulunan yaralarıda tedavi edici özelliği vardır.
    Oldukça yaygın bir yöntem var birçoğunuz bunu biliyorsunuzdur mutlaka yemeklerden sonra ağzınıza karanfil alıp çiğnemek te ağız kokusunu giderir hoş ve ferah bir koku verir.

Sarımsak gibi keskin kokulu yiyeceklerden yediyseniz maydonoz ile ağız kokunuzu giderebilirsiniz.Klorofil bakımından oldukça zengin olan maydonoz nefesinizi tazeleyecek ve ağız kokusunu bastıracaktır.

Anason ve tohumları ile ağız gargarası hazırlayabilirsiniz ağız kokusuna çok etkili bir yoldur.Gargarayı hazırlamak için 2 yada 3 çay kaşığı anason tohumunu yarım litre suya atıp birkaç dakika kaynatın. ılıdıktan sonra bu su ile gargara yapın.Dereotu ve nane maydonozda olduğu gibi klorofil bakımından çok zengin bitkilerdir ve ağız kokusuna birebir etki sağlar.Nane ile güzel bir çay hazırlayabilirsiniz dilerseniz.