Adli tıp teknikerliği taban puanları 2011

'Etüt Merkezi' forumunda ZeuS tarafından 12 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

1. adli tıp teknikerliği bölümü puanları
    2011 adli tıp teknikerliği taban puanları

Adli tıp teknikerliği taban puanları; Meslek eğitimi, aşağıdaki meslek yüksekokullarının Adli Tıp Teknikerliği
    bölümünde verilmekte iken, bu bölüm adının Otopsi Yardımcılığı olarak değişmesi nedeniyle, Adli Tıp Teknikerliği adıyla artık öğrenci alınmamaktadır. Bu nedenle
    Meslek Eğitimi bölümünde bulunan bilgiler “Adli Tıp Teknikerliği” bölümü
    eğitiminin verildiği zamandaki araştırılan bilgileri kapsamaktadır.

Meslek liselerinin, Acil Tıp Teknisyenliği ile İlkyardım ve Acil Bakım Teknisyenliği
    bölümlerinden mezun olanlar “Adli Tıp Teknikerliği” ön lisans programlarına
    sınavsız geçiş için başvurabilirler, gereken koşullara sahip olmaları halinde yerleştirilebilirler.

Meslek liselerinin sınavsız geçiş için belirlenen bölümleri dışındaki bölümlerden yada
    liselerden mezun olan / olacaklar ise sınavsız yerleştirme sonunda açık kalırsa
    isteklerine ve ÖSS puanına göre yerleştirilebileceklerdir. Bunun için bu kişilerin
    ÖSYM tarafından yapılan ÖSS ‘ye girmeleri ve yeterli Sayısal 1 (SAY 1) puanı
    almaları gerekmektedir.

2011 yerleştirme sonuçlarına göre Adli Tıp Teknikerliği Bölümü olan üniversitelerin taban ve tavan puanları, kontenjanları şöyledir;

[TR="bgcolor: #ffff00"]

[/TR]

Bölüm
    Üniversite
    Fakülte/ Yüksekokul
    Puan Türü Kont. Yerl. Yerleştir. Öncelikli En Küçük Genel Kont. Taban Puanı
    Adli Tıp Teknikerliği Mersin Üniv. Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. say-1 20 20 2008,2,1,90 83,074

Adli Tıp Teknikerliği programında ön lisans düzeyinde 2 yıl süreli eğitim
    verilmektedir.
    Eğitim süresince
    1.Yıl :Adli Tıp 1, Sağlık Hizmetleri Yönetimi, Adli Tıp 2, Anatomi, Bilgisayar
    kullanımı, İlkyardım, Sekreterlik Hizmetleri, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk
    Dili ve İngilizce dersleri ile seçmeli dersler
    2 Yıl: Otopsi 2, Postmortem Örnek Alma, Psikoloji ve Davranış bilimleri derslerini
    görürler.
    Ayrıca hastahanelerin Adli Tıp Anabilim dallarında staj yapma zorunluluğu vardır.