Adını Yazmıştık Gökyüzüne…

'Zaman Tüneli' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Eylem

Eylem Editör Site Yetkilisi

Adını Yazmıştık Gökyüzüne…

Bugün Türk Pop Müziği Büyük Usta’sını kaybetti. Yemin Ettim, Odalarda Işıksızım, Adını Yazmışlar Gökyüzüne gibi unutulmaz eserlere hayat veren Kayahan tedavi gördüğü hastanede daha 66 yaşındayken hayatını kaybetti.

Yumuşak doku kanserine yakalanan ve yıllardır bu hastalık ile mücadele eden Kayahan 14 Şubat’ta verdiği konserde sevenleriyle helalleşmiş ve “Hayal edin, hayal ettiğiniz sürece yaşarsınız” diyerek pes etmeyeceğini dile getirmişti. Usta isim hastalığının ilerlemesi sonucunda oluşan solunum ve çoklu organ yetmezliği nedeniyle ardında milyonların diline adeta yapışmış yüzlerce şarkı bırakarak aramızdan ayrıldı.

Kayahan Kimdir?

29 Mart 1949 yılında dünyaya gelen Kayahan şarkıcılığın yanı sıra beste ve söz yazarlığı yapmış pek çok unutulmaz şarkıya imza atmıştır. 1991 yılında çıkardığı Yemin Ettim albümü ile satış rekoru kırmış sonrasında çıkardığı “Odalarda Işıksızım” ile başarısını tescillemiştir.

Özel hayatında iki evlilik yapan ve iki evliliğinden de birer kızı olan Kayahan 1990 yılında yakalandığı kanser hastalığından tam 2 kez kurtulmayı başarmıştı. Ancak 3. kez tekrarlayan hastalık Kayahan’ı yormuş, bitkin düşürmüştü. Buna rağmen yıkılmadığını, mücadeleye devam ettiğini 14 Şubatta aldığı sahne ile sevenlerine müjdelemişti Kayahan…

Uzun süre kırgın olduğu Nilüfer ile yine 14 Şubat’ta ki programda barışan Kayahan bugün sevenlerinin boynunu büktü.

Adını yazmışlar gökyüzüne
    Fırtınalar düşmüş kaderime
    Yolumu çizmişsin sen yine
    Emrin olur gülüm emrin olur
    Akşam dalgalar vurur sahil boyuna vurur içimi yıkar
    Siyah kelebeklerim uçar delice ahım ölüme kadar
    Gülüm diye diye canım diye diye deli oldum ben
    Canım bile bile gülüm bile bile kölen oldum ben

Rahat uyu büyük usta Mekanın Cennet Olsun…