Adıma sahte Facebook hesabı açılmış

'Sosyal Medya' forumunda Yasemin tarafından 4 Mart 2014 tarihinde açılan konu

1. Adıma sahte Facebook hesabı açılmış, ne yapabilirim?

Facebook ta sizin adınıza sizden habersiz bir facebook hesabı açılmış ve siz bu konuda ne yapacağınızı bilemiyorsunuz.Bu konuda bilmeniz gereken herşey aşağıdaki kısa yazımızda.

Facebook’ta hesap taklit etmek kesinlikle yasaktır. Etik olmayan bu kötü davranışa Facebook kesinlikle müsaade etmez.

Biri sizin hesabınızı zaman tünelinizi taklit ediyorsa, taklit hesabı nasıl şikayet edip kapattıracağınızı anlatmaya çalışacağız.Öncelikle taklit hesabın zaman tüneline giriyoruz. Sonra Şikayet Et Engelle bağlantısına tıklıyorsunuz.

Bağlantıya tıkladıktan sonra bir pencere açılacak. Bu pencereden Şikayet et. seçeneğini seçiyoruz. Ayrıca hemen altındaki Ahmet’in hesabını şikayet et. seçeneğini de seçiyoruz. Sonra Devam düğmesine tıklıyoruz. Karşımıza çıkan pencerede Bu kişi birini taklit ediyor. seçeneğini seçiyoruz. Seçtiğimizde alt bölümde bulunan Beni seçeneği çıkıyor.

Onu da işaretledikten sonra Devam düğmesine tıklıyoruz. Şikayet edildiğini gördüğünüz sayfaya kadar devam edin. Eğer gerçekten taklit hesap ise bir süre sonra Facebook tarafından kapatılacaktır.

facebook-.

2. şikayet ediyorum ama bi sonuç göremedim daha.. :((