Adı Sevda

'Masallar ve Hikayeler' forumunda ORHAN tarafından 6 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Sevenleri ve unutmayı bilmeyenleri kastediyorum. Geceleri acı çekip gündüzleri hayalet gibi yaşayan bedenlerden bahsediyorum.

Meskûn köşeleri ağlama ve kendinden vazgeçme mekânı olarak görenleri anıyorum bu saat…

Yalnızlığı gözyaşları ile harika bir karışıma çevirip adına hasret diyenlere söylüyorum.

Adı yalnızlık, delilik, hasret değil

Adı sevda…

Hasret, çoğu zaman sevdiğini çok uzaktan bile olsa bir kez görmeye razı olmaktır.

Gerçi siz unutmayı bilmeyenler adını koymuşsunuzdur her yaşadığınızın!

Karanlığın içinde yıldız denen hayalin gölgesi altında kendini melodilere kaptırmanın adı ağlıyorsanız da mutsuzluk değil aşktır!

Odalarda, sokaklarda bir başına dolaşmanın bir seslenişi duymamanın adı yalnızlık değil, kendinden vazgeçmektir sevdanın gözleri uğruna…

Ve hasret onu sevdiğini uzaklarda arayıp bir kez görememektir.

Bütün bunların

Adı sevda…

Şimdi uzaklara takılıyorsa gözüm,

Bir şarkıda ağlıyorsam eğer

Anılarda kaybolmamdır nedeni

Ve her köşede sen varsan,

Önce gözlerin varsa hasretle aramamdandır.

Bilinmez acısı,

Seni sevdim yabancı

Senin için acılandım,

Yandım!

Adını sevda koydum.

Gözlerin

Gözlerindi beni yalnızlaştıran,

İçinde boğulduğum gözlerin duman…

Seni sevdim yabancı,

Geri dön!

Bütün bunların adı sevda…

Geçmiş bitmiştir. Gözlerimi kapattım hepsine, kalbimi arındırdım hepsinden… Önümde görmeye çalıştıklarımla varım, yaşadığım ve belki de büyüttüğüm acılarımla varım. Yeni bir gülümseyişe de hazırdım, uzattı ellerini, hiç terk etmedi yüzümü döndüğümde ya da zora geldiğinde gitmedi; tuttum ellerinden bende… Onun adı sevda oldu artık gidenlerin ardından kalmamayı öğrendim bende…

-alıntı-

passer ve Pardus bunu beğendi.

2. Cevap: Adı Sevda

ya süper olmuş teşkr.....................................................................................edrim,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

3. Cevap: Adı Sevda

mükemmel yha tşkler

4. Cevap: Adı Sevda

Çok güzel bir yazı eline sağlık hocam :D helalinden kocaman ++rep

5. Cevap: Adı Sevda

Gözlerin

Gözlerindi beni yalnızlaştıran,

İçinde boğulduğum gözlerin duman…

Çok güzel bir yazıydı Hocam. Bir nefeste, zevkle okudum. :f40: Paylaşımlarınız devamını dilerim

6. Cevap: Adı Sevda

Çok acı :((

Tşkler

7. Cevap: Adı Sevda

Geçmiş bitmiştir. Gözlerimi kapattım hepsine, kalbimi arındırdım hepsinden…:f40: aldım dersimi öğretmenim teşekkür ediyorum çook güzel di.