Adı A Harfi İle Başlayanlar Daha Başarılıymış

'Teknoloji Haberleri' forumunda Blue tarafından 6 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Adı A Harfi İle Başlayanlar Daha Başarılıymış :f20:

ABD'de yapılan bir araştırma, yeni doğan bebeğe koyulan isimlerle ilgili çok ilginç sonuçlar ortaya koydu.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, ABD'de bulunan Wayne Eyalet Üniversitesi'nde görev yapan psikologların yaptığı araştırma sonucunda, ismi A ile başlayan çocukların başarıya daha yatkın olduğu belirtildi. A harfinin, çok küçük istisnalar dışında "mükemmellik" anlamına geldiğini ortaya koyan araştırmada, ismi D harfi ile başlayanların ise ağırlıklı olarak mutsuz ve başarısız bir hayat sürdükleri, hatta ömürlerinin normal bir insandan 10 yıl daha kısa olduğu kaydedildi...

Konuyla ilgili ayrıca, ismi E'den Z'ye kadar olan harflerle başlayan kişilerin araştırmanın tamamen dışında tutulduğu bildirildi.Öte yandan yapılan araştırma, başarılı olmuş yaklaşık 10 bin kadar sporcu, doktor ve hukukçunun, 1875 ve 1930 yılları arasında doğduğu sonucunu ortaya çıkardı.

Alıntı.

2. Cevap: Adı A Harfi İle Başlayanlar Daha Başarılıymış

ilginç gerçekten ama bana pek inandırıcı gelmedi açıkcası:f196:

3. Cevap: Adı A Harfi İle Başlayanlar Daha Başarılıymış

Zaten girdin mi zor çıkıyorum, sen de beni iyice depresyona sokuyosun blue :f30:
    Benim ismim D harfiyle başlıyor.
    Şimdi ben, siz normal insanlardan 10 yıl daha mı az yaşayacağım :f196:
    Bu araştırma bana çok mantıksız geldi :f84:
    Paylaşım için teşekkürler..

4. Cevap: Adı A Harfi İle Başlayanlar Daha Başarılıymış

Hiç inandırıcı gelmedi :) Bu yaştan sonra ismimizi değişsek nasıl olur:f196:

5. Cevap: Adı A Harfi İle Başlayanlar Daha Başarılıymış

:f30::f30::f30:

Bu araştırmaya gülüp geçesim geldi. Japonya'da Çin'de hiç mi başarılı insan yok acaba :f20: Onlar neye dayanarak isim koyacak acaba merak ettim :f30: Sonuçta onların alfabesi şekillerden ibaret. Hem bizde okunan A ingilizcede E diye okunuyo. Amaan kafa yormaya bile deymez