Adetliyken kandil gecelerinde neler yapılır

'Soru Cevap' forumunda Misafir tarafından 3 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

 1. Adetliyken kandil günlerinde neler yapabiliriz? Bilgilendirebilir misiniz? Adetli Bir Kadın KANDİL GECESİNDE ,Mübarek Gecelerde Ne Yapar
   
 2. Cevap: Adetliyken kandil gecelerinde neler yapılır

  Kadınların namazsızlık halleri eğer Ramazan kadir gecesi bayram kandil gibi şerefli ve kıymetli müminlerin günahlarının bağışlanacağı ve derecelerinin yükseleceği mübarek vakit ve zamanlara rastlıyacak olursa o mümin ve müslüman kadınların kalblerindeki niyetlerine göre Her kişiye muhakkakniyetinin hakkı verilir. Hadisi şerifleri gereğince o hayırlı günleri ve geceleri ibadetle geçirmek niyetinde idiyseler şüphesiz ki o mübarek ve güzel günlerin ve gecelerin rahmet ve bereketlerinden nasiplerini hem de eksiksiz olarak alacaklardır.

  Çünkü kadınların bu namazsızlık halleri ellerinde olmayan bir özür kabilinden olduğu ve kendi istekleriyle olmadığı için mahrum olmalarını gerektirmez. Niyet söz ve amelden hayırlıdır çünkü söz ve amele gösteriş karışabilir fakat niyete hiçbir şey karışamaz.
  Niyetler halis olduktan sonra Allah zaten kalbimizi hakkıyla bilendir...

  Kadınlar Bu mübarek geceler, eğer adet dönemimize denk gelirse tesbih çekmek, bolca Allah'ı ve Efendimizi anmak, salavatlar getirip bol dua etmek yapabileceğimiz ibadetlerden bazılarıdır.
   
  Son düzenleme: 3 Şubat 2012
Yükleniyor...
- Adetliyken kandil gecelerinde Forum Tarih
Kandil gecesinde Adetliyken okunacak dualar İslami Bilgiler 12 Haziran 2014
Adetliyken spor yapılır mı_ Kadınca 14 Mart 2014
Adetliyken diş dolgusu yaptırılır mı? Kadınca 13 Mart 2014
Adetliyken camiye girilir mi? İslami Bilgiler 5 Nisan 2013