Adetliyken kandil gecelerinde neler yapılır

Konusu 'Soru Cevap' forumundadır ve Misafir tarafından 3 Şubat 2012 başlatılmıştır.

 1. Misafir Ziyaretçi

  Adetliyken kandil günlerinde neler yapabiliriz? Bilgilendirebilir misiniz? Adetli Bir Kadın KANDİL GECESİNDE ,Mübarek Gecelerde Ne Yapar

 2. EyLüL Üye

  Cevap: Adetliyken kandil gecelerinde neler yapılır

  Kadınların namazsızlık halleri eğer Ramazan kadir gecesi bayram kandil gibi şerefli ve kıymetli müminlerin günahlarının bağışlanacağı ve derecelerinin yükseleceği mübarek vakit ve zamanlara rastlıyacak olursa o mümin ve müslüman kadınların kalblerindeki niyetlerine göre Her kişiye muhakkakniyetinin hakkı verilir. Hadisi şerifleri gereğince o hayırlı günleri ve geceleri ibadetle geçirmek niyetinde idiyseler şüphesiz ki o mübarek ve güzel günlerin ve gecelerin rahmet ve bereketlerinden nasiplerini hem de eksiksiz olarak alacaklardır.

  Çünkü kadınların bu namazsızlık halleri ellerinde olmayan bir özür kabilinden olduğu ve kendi istekleriyle olmadığı için mahrum olmalarını gerektirmez. Niyet söz ve amelden hayırlıdır çünkü söz ve amele gösteriş karışabilir fakat niyete hiçbir şey karışamaz.
  Niyetler halis olduktan sonra Allah zaten kalbimizi hakkıyla bilendir...

  Kadınlar Bu mübarek geceler, eğer adet dönemimize denk gelirse tesbih çekmek, bolca Allah'ı ve Efendimizi anmak, salavatlar getirip bol dua etmek yapabileceğimiz ibadetlerden bazılarıdır.


Benzer konu başlıkları: Adetliyken kandil
Forum Başlık Tarih
İslami Bilgiler Kandil gecesinde Adetliyken okunacak dualar 12 Haziran 2014
Kadınca Adetliyken spor yapılır mı_ 14 Mart 2014
Kadınca Adetliyken diş dolgusu yaptırılır mı? 13 Mart 2014
İslami Bilgiler Adetliyken camiye girilir mi? 5 Nisan 2013
Kadir Gecesi Kadir Gecesinde Adetliyken Nasıl Dua Edilir 13 Ağustos 2012