Adet sancısına iyi gelen bitkiler

'Sağlık Rehberi' forumunda Eylem tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Editör Site Yetkilisi

  Adet sancısına iyi gelen bitkiler

  [​IMG]
  Regl (adet) döneminde kadınları zorlu bir süreç beklemektedir. Hem duygusal hem de fiziksel olarak bir değişim yaşanır ve çoğu kadın bu dönemde ne yapacağını şaşırır.

  Özellikle genç kızların bu dönemde daha şiddetli ağrılara maruz kaldığı bilimsel bir gerçektir. Doğum ile birlikte biraz hafifleyen adet sancıları vücuttan atılması gereken yumurtanın zor bir şekilde atılmasından kaynaklanmaktadır. Bu dönemde kadınlar; yorgun, halsiz ve sinirli olabiliyorlar. Eğer sizde adet dönemini bu belirtilerle birlikte geçirmek zorunda kalıyorsanız sizin için önerebileceğimiz bir kaç bitki çayını deneyebilirsiniz.

  Regl dönemindeki ağrılarla baş etmenin en iyi yollarından bir tanesi Civanperçemi çayı içmektir. Adetiniz başlamadan üç gün önce bu çayı içmeye başlayabilirsiniz. Bu çayın özelliği ağrılarınızı kesmesidir.

  Bu dönemde içmenizi önereceğimiz ikinci çay böğürtlen çayıdır. Bilindiği gibi böğürtlen C vitamini açısından oldukça zengindir. İçeceğiniz bir fincan böğürtlen çayı hem sinirlerinizi yatıştırır hem de regl döneminizi daha kolay geçirmenizi sağlar.

  Adet söktürücü özelliği olan Zencefil çayı ağrı kesici özelliği ile de Regl döneminizde en yakın arkadaşınız olacaktır.

  Gördüğünüz gibi bitkiler regl döneminde de imdadınıza yetişiyor. Eğer adetiniz geciktiyse o zaman da içmenizi tavsiye edeceğimiz bitki kesinlikle maydanoz sapı olacaktır. Zayıflamak içinde kullanılan maydanoz sapı suyunu regl döneminizden bir hafta önce içmeye başlayabilirsiniz.
   
Yükleniyor...
- Adet sancısına gelen Forum Tarih
Adet Sancısına İyi Gelen Yiyecek Sağlık bilgisi 1 Temmuz 2011
Şiddetli Adet Sancısına Ne İyi Gelir Sağlık bilgisi 23 Ağustos 2013
Adet Sancısına Ne İyi Gelir Kadınca 10 Temmuz 2012
Adet Sancısına hangi bitki İyi Gelir Şifalı Bitkiler 13 Şubat 2011