Adet Döneminde Neler Yenmeli

'Kadınca' forumunda EyLüL tarafından 6 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu

 1. Adet Döneminde Neler Yemeliyiz?
  Adet Döneminde Nasıl Besleniriz?
  Adet Döneminde Neler Yenmeli  Yediklerimizin vücudumuzu etkilediğini hepimiz biliriz. Eğer adet döneminde yediklerimize dikkat edersek karın ağrılarımızın üstesinden gelebiliriz. Eğer adet dönemini çikolatasız geçiremiyorsanız organik şeker içeren çikolataları tercih ederek daha sağlıklı beslenebilirsiniz.

  Adet döneminin diğer bir belirtisi karında oluşan şişliklerdir. Kızılcık, taze meyveler ve muz gibi potasyum bakımından zengin besinler tüketmek, sodyum alımın günde 2000mg ile sınırlamak, tuz tüketimini azaltmak ve bol bol su içmek adet döneminde oluşan karın şişliklerinin iyileştirilmesinde yardımcı olur.

  Adet döneminde kompleks karbonhidrat bakımından zengin gıdalar, taze meyveler, kalsiyum seviyesi yüksel besinler, yeşil sebzeler ve omega 3 yağı bakımından oldukça zengin olan balığı tüketerek ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca bu dönemde çikolata, kafein, şeker, alkol ve tuz tüketimi en aza indirilmelidir. Uygulayacağınız bu diyet ile adet döneminizi korkulu bir rüya olmatan çıkarabilirsiniz.
   
Yükleniyor...
- Adet Döneminde Neler Forum Tarih
Adet Döneminde Okunacak Dualar Nelerdir? Dualar ve Faziletleri 19 Haziran 2014
Adet Döneminde Beslenmede nelere dikkat edilmeli? Kadınca 14 Eylül 2011
Adet Döneminde ki Sivilceler İçin Neler Yapılabilir? Kadınca 6 Ağustos 2011
Adet Döneminde Migren neden olur? Sağlık Rehberi 17 Mayıs 2016