Adet bittikten sonra tekrar kan gelmesi

'Sağlık bilgisi' forumunda Yasemin tarafından 15 Mart 2014 tarihinde açılan konu

 1. Adet bittikten sonra tekrar kan gelmesi neden olur

  Adet bitmiş olmaısna rağmen tekrar kan gelmesinin nedeni nedir bu gibi durumla karşılaşıldığında ne yapmak gerekmektedir önemlimidir böyle bir durumda doktora gidilmesi gerekir mi?Tüm bu soruların yanıtları aşağıdaki yazımzıda yer alıyor.

  Bazı nedenlerden dolayı kadınların adet düzeninde sapmalar, gecikmeler ya da ara kanamalar yaşayabilir. Günümüz koşullarında stres, sıkıntı, ani kilo değişiklikleri, spora başlama gibi pekçok faktör adet düzenini değiştirebilir. Adet düzenindeki sapmaların normal olarak bakmadan araştırılması gerekmektedir. Kadın üreme sistemindeki birçok sorunun en sık verdiği belirti adet düzensizlikleridir.

  Her adet düzensizliği anormal değerlendirilse de her zaman bir patolojinin, kistin, miyomun ya da kanserin belirtileri olmayabilir. Düzensiz kanamalar, endometrial hiperplazi, over kistleri gibi hastalıklar ortaya çıkabilir. En sık ergenlik başlangıcında ve menopoza yakın dönemde görülür.

  Hormonal etkilerden dolayı da adet düzensizlikleri görülebilmektedir.Ayrıca endometriumu etkileyecek organik bir patoloji olmadan östrojen ve progesteronun düzensiz ve değişik düzeylerdeki etkileri düzensiz kanamalara yani disfonksiyonel uterin kanamaya neden olmaktadır.

  adet-dönemi-bitince-nasil-temizlenilir-.
   
Yükleniyor...
- Adet bittikten sonra Forum Tarih
Adet Bittikten Hemen Sonra Hamile Kalınır mı? Sağlık Rehberi 17 Mayıs 2016
Adet bittikten sonra gelen akıntı orucu bozar mı Kadınca 25 Haziran 2015
Adet bittikten kaç gün sonra hamilelik belli olur Bebek Bakımı 27 Kasım 2014
Adet bittikten sonra tekrar adet olma Sağlık bilgisi 15 Mart 2014