Adana'da Baraj Kapağı Patladı

'Haberler' forumunda EyLüL tarafından 25 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  Baraj Kapağı Patladı 1 ölü 10 İşçi Kayıp
  Adana'da Baraj Kapağı Patladı 10 İşçi Kayıp

  Adana'da yeni su tutmaya başlayan barajın gövdesindeki çatlaklar nedeniyle açılmaya çalışılan baraj kapağı patladı. Sulara kapılan 12 işçiden 2'si yaralı kurtarıldı, 10'u kayıp
  Adana'da bir baraj inşaatında meydana gelen çatlaklar nedeniyle su bırakılırken baraj kapakları patladı. Milyonlarca metreküp suyun boşaldığı dere yatağında sel meydana geldi.

  Vali Hüseyin Avni Coş, suya kapılan 12 işçiden ikisinin yaralı kurtarıldığını, 10'undan ise haber alınamadığını söyledi. Kozan ilçesine bağlı Kızlarderesi köyü yakınından geçen Göksu Irmağı üzerinde inşa ettirilen Köprü Barajı'nın gövdesinde dün öğleden sonra çatlaklar fark edildi. Gökdere yakınındaki barajın yıkılmasından korkan yetkililer acil olarak suyu boşaltma kararı aldı. 9 Şubat'tan bu yana su tutulan barajın tahliye kapakları açıldı.

  Bu sırada tahliye tünelindeki kapak patlayınca dere yatağına boşalan su, sele dönüştü. Şantiyede bulunan iş makineleri ile bazı işçiler sulara kapıldı. İhbar üzerine olay yerine güvenlik ve kurtarma ekipleri sevk edildi. Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, 12 işçinin sel sularına kapıldığını, 2'sinin yaralı kurtulduğunu belirterek, kayıp 10 işçiyi bulmak için arama kurtarma çalışmalarının sürdürdüğünü söyledi.
   
Yükleniyor...
- Adana'da Baraj Kapağı Forum Tarih
Adana'da Tarladan Çocuk Topladılar Sosyal Konular 23 Eylül 2012
Adana'da Deprem 15 Eylül Haberler 15 Eylül 2012
Adana'daki Yeşil Cami Görenleri Şaşırtıyor Sosyal Konular 24 Mayıs 2012
Adana'da tren kazası 15 yaralı... 10 Mayıs Haberler 10 Mayıs 2012