Açık Öğretim Nedir

'Bunları biliyormusunuz' forumunda EyLüL tarafından 15 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

 1. Açık Öğretim Ne Demek


  Açık Öğretim Nedir Hakkında Bilgi

  Türk yükseköğretim sisteminde 22. yılını tamamlayan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemidir.

  Açıköğretim Fakültesi 1982 yılında İktisat ve İş İdaresi programları ile eğitime başladı.
  Açıköğretim Fakültesi, kendi sunduğu eğitim öğretim hizmetlerinin yanısıra İktisat ve İşletme Fakültelerine de Türkiye düzeyinde yayılmış büroları ile öğretime devam etmektedir..

  Bir milyona yaklaşan öğrencisi ve 600 bini aşan mezununa uzaktan eğitim yoluyla yüksek öğrenim sağlamanın yanı sıra özel projeler yardımıyla Türkiye’nin eğitim sorunlarının aşılmasında vazgeçilmez bir rol üstlenmektedir.

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, ülkemizde çağdaş anlamda uzaktan eğitim modeli ile yeni ihtiyaçların karşılanması konusunda hızla harekete geçebilen çok esnek bir yapıya, güçlü bir organizasyona sahiptir. Uluslararası düzeyde işbirlikleri için cazibe merkezi haline gelen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, sahip olduğu teknik alt yapı, kalite düzeyi yüksek ve verimli çalışabilen üretken insan kaynağı ile kendini sürekli yenileyerek uyguladığı uzaktan eğitim modeli ile Türk Yükseköğretim Sisteminde ülkemizde yükseköğretim alanında birçok ilkleri ve yenilikleri uygulamaya koymaktadır. Bu yönü ile dünyanın mega üniversiteleri arasında yer almaktadır.
   
Yükleniyor...
- Açık Öğretim Nedir Forum Tarih
Açık İlköğretim Sınav Soru ve Cevapları Kasım 2013 Sınavlar 3 Kasım 2013
2013 - 2014 Açıköğretim Sınav Tarihleri Sınavlar 7 Ekim 2013
Açık Öğretim Ortaokulu 3. Dönem Sınavı Ne Zaman? Bilgi Rehberi 8 Haziran 2013
2014 açıköğretim kayıtları ne zaman Sınavlar 5 Haziran 2013