Açık lisede devamsızlık hakkı kaç gündür

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Gazel tarafından 21 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

1. Açık lisede devamsızlık ne kadar kaç gün devamsızlık yapılabilir.

Yüz yüze eğitimde derslere devam zorunludur. Okulun eğitim-öğretime açık olduğu dönem içinde, her ders için öğrencinin 1/4 (% 25) oranında devamsızlık hakkı vardır. Bu devamsızlık süresini geçen öğrenci o dersten devamsızlıktan kalmış sayılır.

Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencisi kendi devamsızlığını kendi takip etmek zorundadır.

Öğrenci her dönem okulumuza gelerek yeni döneme devam edeceğini bildirmek ve kayıt yenilemek zorundadır. Kayıt yenilemeyen öğrencilere o dönem için ders verilmez.

Yüz yüze eğitim-öğretim örgün eğitim ile başlar. Bu tarihten sonra okulumuza gelen öğrencilerin geçen süreleri devamsızlıktan sayılır.

2. mRb .. ya açık liselerde dwmsızLık hakkı kaç qüN öqRenebiLrmym .s

3. Okulun eğitim-öğretime açık olduğu dönem içinde, her ders için öğrencinin 1/5 (% 20) oranında devamsızlık hakkı vardır. Bu devamsızlık süresini geçen öğrenci o dersten devamsızlıktan kalmış sayılır.Açık Lise öğrencisi kendi devamsızlığını kendi takip etmek zorundadır.

4. şimdi hocam bu %20lik dilim gün olarak kaç gün yapıyor yada ders saati olarak kaç saat gelmeme hakkımız var bi açıklayabilirmisinz?