Acık ilkögretim Ders Çalışma Taktikleri

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Ezlem tarafından 20 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. Derslerinize sınava en az 2 ya da 3 ay kala çalışmaya başlayın. Kendinize bir ders çalışma programı oluşturun. Kaç üniteye çalışacağınızı hesaplayın ve zamanınıza göre her gün çalışmanız gereken ünite sayısını bulun. Buna göre hergün 1 ya da 2 üniteye çalışın.

  - Ders kaynağı olarak kurs veren dershanelerin çıkardığı yardımcı kaynaklar başta olmak üzere Geçmiş yıllarda çıkan aöf soruları ve Açıköğretimin sizlere ücretsiz verdiği Ders kitaplarını kullanın.

  - Test çözümlerine ağırlık verin. Ben sadece yardımcı kitapların her ünite için verdiği testlere çalışarak sınıf geçtiğimi hatırlarım.

  - Yardımcı kaynakların konu özetlerini bir yada iki kez dikkatlice okuyup anlamaya çalışın. Hepsini aklınızda tutmanıza gerek yok sadece belli başlı yerleri aklınızda kalsın yeter. Test çözerken inanın farkı hissedeceksiniz.

  - Çalışanlar geçmiş yıllarda sorulan sınav sorularını 2-3 sayfa olacak şekilde her gün işe gidip gelirken ve gün içinde boş vakitlerinde ellerine alarak soruları çözmeye çalışmalılar. Akşam eve geldiğinizde çalışmanın ne kadar zor olduğunu benden iyi kimse bilemez:)

  - Eğer bir işte çalışmıyorsanız Açıköğretim sınavlarına hazırlanmak sizin için çok kolay olacaktır. Hergün sadece 1 yada 2 saatinizi mutlaka ama mutlaka test sorularını çözerek geçirmelisiniz. Bu yöntemle sınavdaki soruları anlamanız daha kolay olacaktır.

  - Geçmiş yıllarda sorulan sorulardan mutlaka yeni sınavda çıkmaktadır. Diğer sorularda bu soruların benzerleri olmaktadır. Düşünün belli konulardan 10 yılı aşkın süredir sorular hazırlanmakta. Ne kadar olsa da mutlaka önceki sorular biraz değiştirilerek yeniden sorulmaktadır. Buda geçmiş soruların önemini göstermektedir.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 15 Ağustos 2014
Yükleniyor...
- Acık ilkögretim Ders Forum Tarih
Açık İlköğretim Sınav Soru ve Cevapları Kasım 2013 Sınavlar 3 Kasım 2013
Açık İlköğretim I. Dönem Sınav Tarihi 2012-2013 Sınavlar 15 Ekim 2012
2012 Açık İlköğretim Okulu Kayıt Tarihleri Bilgi Rehberi 3 Eylül 2012
Açık İlköğretim Okulu 2012 -2013 Kayıt Yenileme Başladı Merak Ettiklerimiz 15 Ağustos 2012