Abuzer Uğurlu Kimdir

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 2 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

 1. Abuzer Uğurlu
  Abuzer Uğurlu Hayatı
  Abuzer Uğurlu Biyografisi

  Abuzer Uğurlu

  Abuzer Uğurlu 1970′li yıllarda sağ ve sol örgütlerin tümüne silah sattığı ileri sürülen Uğurlu, 12 Eylül sonrasında başlatılan babalar operasyonunda kaçmayı başaran tek baba olarak anıldı. Gıyabında açılan silah kaçakçılığı davasından beraat etti. Abuzer Uğurlu Dönemin Gümrük Bakanı Tuncay Mataracı’ya rüşvet vermekten Yüce Divan’da yargılandı ve iki yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  Abuzer Uğurlu Bu davada, emekli jandarma astsubay Harun Gürel’in, İpsala Gümrük Müdürlüğü’ne atanması için Mataracı’ya 10 milyon lira rüşvet vermekle suçlandı. Aynı yıllarda yargılandığı gümrük kaçakçılığı davasından da 15 yıl hapis cezasına mahkum olan Uğurlu, 7.5 yıl hapis yattı.

  Ağca bağlantısı
  Cezaevinde olduğu sırada Papa suikastı olayında Mehmet Ali Ağca’ya yardım ettiği gerekçesiyle İtalyan yargıçlar tarafından ifadesine başvuruldu. İtalyan savcılara verdiği ifadelerde suçlamayı reddeden Uğurlu, 30 Aralık 1988′de Tekirdağ Cezaevi’nden tahliye oldu. Uğurlu, hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkarılana kadar çocukları ve torunlarıyla nakliyecilik işi yapıyordu.

  Abuzer Uğurlu İstanbul’da yedi kilogram kokainle yakalanmasının ardından delil yetersizliği nedeniyle serbest bırakılan ancak daha sonra hakkında çıkarılan tutuklama kararıyla kayıplara karışan Uğurlu, 20 Ekim 1999′da 4 yıllık firardan sonra kızının evinde yakalandı.

  Abuzer Uğurlu, 14 Mart 2007′de cezasını tamamlayarak tahliye oldu.
   
Yükleniyor...
- Abuzer Uğurlu Kimdir Forum Tarih
Burçların Uğurlu Renkleri Nelerdir? Astroloji ve Burçlar 4 Ağustos 2014
Burcunuza göre uğurlu gününüz hangisi? Astroloji ve Burçlar 17 Mart 2014
Battal Uğurlu Kimdir Hayatı Kariyeri Biyografi 17 Şubat 2013
Başak Burcu Uğurlu Sayısı Astroloji ve Burçlar 15 Şubat 2013