Abdullah Avcı Konuştu!

'Spor Gündemi' forumunda zamaneanne tarafından 12 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. Malum son milli maç kadrosu tercihleirnden dolayı epeyce eleştri almıştı Abdullah Avcı. Başarılı Teknik adam son günlerde kendisine yöneltilen eleştirilerle ilgili dün oynanan milli maç sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Selçuk İnan ve Hamit Altıntop'un çok karakterli oyuncular olduğunu ve bu oyuncuların Türkiye'yi 2014 Dünya Kupası'na taşıyacağını ifade eden Avcı, "10 gündür herkes ailelerinden uzakta. Telefonla bile konuşamadığımız zamanlar oldu. Yoğun bir şekilde Hollanda ve Estonya maçlarını çalıştık. Oyuncular da burada son derece fedakarlık yaptı. Ben onlara da teşekkür ediyorum. Tercihler insanlar tarafından tartışılabilir ama önemli koltuğa saygı gösterilmelidir. Eleştiriler bundan önce de oldu ancak koltuğa saygı gösterilmelidir. Bu koltuk farklı bir koltuk. Sadece 1 oyuncu üzerinden gidilmemesi lazım. Selçuk İnan ve Hamit, hem karakterli hem de çok iyi oyuncular. Bu milli takımı Dünya Kupası'na taşıyacak oyunculardır. Bunun altında birşey aramanın gereği yok. Ben hepsini tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.