__Bülbül Konağı __

'Damak Keyfi' forumunda Berfin tarafından 27 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. Malzemeler:

1 adet yumurta

1 paket margarin

1 çorba kaşığı yoğurt

1 çorba kaşığı sirke

1 çay bardağı sıvıyağ

aldığı kadar un

1 paket kabartma tozu

1 kase ceviz

Şerbet için:

5 su bardağı toz şeker

5 su bardağı su

1/4 limon

Yapılışı :
    Şerbeti hazırlayıp soğutun. geniş bir kaba yoğurdu, eritip soğuttunuğuz margarini, yumurtayı, sirkeyi ve sıvıyağı koyun. azar azar un ve kabartma tozu ekleyerek yumuşak bir hamur yapın. hamuru iki eşit parçaya bölün ilk parçayı merdane ile yarım parmak kalılığında açın. Açtığınız hamurdan çay bardağı yardımıyla yuvarlaklar kesin. Hamurdan ayırdığınız ikinci parçayı da aynı şekilde açın ve diğerine eşit sayıda yuvarlaklar yapın. İkinci parçadan kestiğiniz yuvarlakların ortasını küçük bir kapak yardımıyla kesin. simit şeklinde ikinci parçaları birincinin üzerine yumurta akı sürerek yapıştırın. Boşluklara birer yarım ceviz içi yerleştirip hafif yağlanmış tepsye dizin. Üzerleri kızarana dek pişirin, fırından çıkarıp üzerlerine şerbet dökün.

Afiyet olsun

2. hmmmmmmmmm ya tatlı topiklerine uğramıcam diyorum yinede uğruyorum sonrada ağzımın suyu akıyor böyle :f106::f106:

Ellerine sağlık Berfin:f40:

3. Çok güzel görünüyorlar.. Teşekkürler Berfin..:f40:

4. Eline sağlık berfinnnn çok güzellerrr

5. Ya arkadaşlar günlerdir bende istiyorum diyorum kimse oralı olmuyor yani illa açık adresmi vercez siz yollayın aras kargo konya şubesine ordan alırım ben :f106:

6. Bütün tatlı topicleri arka arkaya gelmiş yaw... Canım çok çekti birden;) :

Teşekkürler Berfin:f40:

7. Elllerine sağlık Berfin
    Paylaşım için teşekkürler.

8. ellerine sağlık BERFİN:f40:

9. çok güzel görünüyoooooooooooo