9 Haziranda Türkiyede İnternet çökebilir

'Haberler' forumunda ZORBEY tarafından 8 Haziran 2011 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Yarın 18:00'de Türkiye'de internet çökebilir
  Türkiye’de internet kullanıcılarının "filtre" uygulaması ile sansüre uğrayacağını savunulan mesajda "operationturkey" (Türkiye Operasyonu) adıyla "siber savaş" ilan edilirken, öncelikle "sansür" uygulayan kurumlara karşı harekete geçileceği açıklandı.

  Sosyal paylaşım siteleri üzerinden örgütlenen grup üyeleri, "IRC" isimli anlık mesajlaşma kanallarında siber saldırının hedefi ve zamanlaması konusunda bilgiler aktararak, uygulanacak olan yöntem ve stratejiler hakkında çeşitli bilgiler verdi.

  Türkiye’den de bazı internet kullanıcılarının destek verdiği grup üyeleri, bu mesajdan bir süre zonra kimi kamu kurumlarının internet sistemlerine yönelik küçük çaplı siber saldırılar düzenledi. Söz konusu saldırılar karşısında bazı internet sitelerine erişim bir süre engellenirken, "hack"leme girişimi başarısızlıkla sonuçlandı.

  İLK ORGANİZE SALDIRI PERŞEMBE SAAT 18.00’DE

  Türkiye’deki kimi kamu kurumlarını hedef alan ilk organize saldırının 9 Haziran Perşembe günü saat 18.00’de (TSİ) gerçekleştirileceğini duyuran Anonymous, eyleme katılmak isteyenlerin bilgisayarlarına bazı yazılımlar indirerek, bu programları aktif hale getirmesini istedi.

  Tüm bu gelişmeleri yakından izleyen siber güvenlik uzmanları, söz konusu tehdidin önemine dikkat çekerek, bir çok sitenin "DDoS" olarak adlandırılan saldırı ile karşı karşıya kalabileceğini bildirdi.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 9 Haziran 2011
Yükleniyor...
- Haziranda Türkiyede İnternet Forum Tarih
Yalan Dünya 29 Haziranda Çalan Şarkı Şarkı Sözü 28 Haziran 2012
Fatmagülün Suçu Ne 14 Haziranda çalan şarkının sözleri Şarkı Sözü 15 Haziran 2012
Kuzey Güney 13 Haziranda Çalan Şarkı Şarkı Sözü 13 Haziran 2012
5 yaş Okul Kayıtları Haziranda Merak Ettiklerimiz 10 Mayıs 2012