8100030d Hata Kodu ve Çözümü

'Sosyal Medya' forumunda HazaN tarafından 31 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

1. Msn son sürümü yükleyince malesef yaşadığım çok büyük bir sorundu 8100030d hata kodu...
    Yeni sürümü hoşuma gidiyor ama kullanamıyordum. MSN açılışta üzgünüz şuanda bir oturum açamadık sonra deneyin işiniz yoksa diyordu ve 8100030d hata kodu veriyordu. Günlerce uğraştım. Olmadı eski sürüme döndüm. Ama bugün Pardus arkadaşımızın haberinden sonra ister istemez bu sorunun çözümünü bulmaya karar verdim ve başladım araştırmaya...
    Uzun uğraşlar ve denemeler sonucunda çözümü buldum ve MSN adresimi kullanmaya başladım nihayet.
    Şimdi gelelim çözüme bu kadar laf kalabalığı yeter :f106:

XP kullanıcısı iseniz çözüm yolunu çabuk bulursunuz işte yapmanız gerekenler

C://Document and Settings/Kullanıcı Hesabı/appdata/local/microsoft/Windows Live Contact klasörünü bulun ve bu klasörün içindeki dosyaları silin. İşte sorun halloldu bile :f40:

Ama benim gibi acemi bir vista kullanıcı iseniz ve bilgisayarınızda document and settings yok ise yapmanız gereken daha da kolay :f30:

başlatta arama kutucuğuna appdata yazın anında karşınızda ve sonrasını takip edin
    appdata/local/microsoft/windows live contact klasöründeki tüm dosyaları silin.

Unutmadan söyleyim bu işlem sırasında sağ alt köşede kesinlikle msn iconu bulunmasın. Tamamen kapatın msn lerinizi.

Haydin hepinize geçmiş olsun. Ben yaptım olmadı demeyin kavga ederiz çünkü ben bu yolla açtım msn adresimi :f63:

2. Cevap: 8100030d Hata Kodu ve Çözümü

Bu hata koduyla ilk karşılaştığımda bende sinir olmuştum. Hatta 2-3 gün msn açamamıştım. Sonrasında google amca bana yardım etti :)

3. Cevap: 8100030d Hata Kodu ve Çözümü

Bu sürümün bir alt sürümü kapatılcakmış ve ben onu kullanıyorum ne yapcam hiiç bilmiyorum bunu kullanamam bu çok donuyormuş dediler inşallah kapatılmaz bunun bir alt sürümü vede neden açılmadı bende hiç anlayamadım şimdi bu çözümümü :f20: Yinede tesekkürler annecim :f40: