8 ocak 2013 okullar tatilmi?

'Haberler' forumunda Blizzard tarafından 8 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

1. 8 ocak istanbulda okullar tatil mi

Öğrencilere kar müjdesi (8 Ocak salı 2013 Bugün ) İstanbulda Okullar Tatil edildi. Resmi Makamlar Tarafından yapılan açıklamaya göre istanbulda kar yağışının devam etmesi nedeniyle Anaokulları ile ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 8 Ocak salı günü 1 gün ara verildi.

Yetki makamlardan yapılan açıklama şöyle;

Meteorolojik tahminler doğrultusunda şehrimizde görülen zaman zaman etkili kar yağışının halen kesintilerle birlikte devam ettiği ve bu gece görülecek etkili don ve buzlanma sebebiyle 8 Ocak 2013 Salı günü anaokulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür.

İstanbul Valisi Mutlu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada;

Buzlanma nedeniyle ilköğretim ve lise öğrencilerine bir gün süreli tatil duyurusu salı gününün ilk dakikalarında, yine twitter üzerinden geldi. Aileler ve gençler rahat rahat uyudu. Vali Mutlu, gençlere tatili ders çalışarak geçirmelerini tavsiye etmeyi de ihmal etmedi.

Vali Mutlunun Twitter açıklaması da şöyle;

@Valimutlu`dan gençlere:
    "Gençler,öğrenciler 1 günlük tatili ders çalışarak,sınavlarınıza daha çok çalışarak değerlendireceğinize inanıyorum.Sevgiler.
    Meteorolojik uyarı, buzlanma riskini yüksek, kar yağışını yoğun gösteriyor,o nedenle SALI GÜNÜ OKULLARI Ana,ilk,orta,lisede tatil ettik."