7 Yaşındaki Çocuğa Hediye

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 31 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

 1. 7 Yaşındaki Çocuğa Nasıl Hediye Alınır


  7 yaşındaki çocukları ele alırsak; bu yaş aralığında çocuğun süt dişleri değişime uğrar. Bu değişim çocuklarda tedirgin-sinirli bir ruh hali yaratabilir.

  Bu yaş döneminde çocukların hastalıklara karşı da duyarlılıkları artar. 7 yaşındaki çocuklar üstlerini giyinme-çıkarma gibi eylemleri kendileri yapabilir hale gelmişlerdir artık.

  Fiziksel anlamda vücutları dengeye oturduğu için tüm tavır ve hareketleri hızlı ve kararlı olur. Vücutlarındaki koordinasyon arttığı için ellerini birbirlerinden bağımsız bir şekilde kullanabilirler. Bedenini istediği gibi ve rahat bir şekilde hareket ettirebilmenin verdiği özgürlükle, bedensel hareketlere dayalı oyunlara daha fazla ilgi duymaya başlarlar.

  Bu yaş dönemlerinde çocuklar çok hassastır ve izlediklerin, gördüklerinden, duyduklarından fazlasıyla etkilenirler. Bu sebeplerden dolayı kimi zaman uykularından, gün içerisinde yaşadıkları ya da şahit oldukları bir şeyin bilinçaltında yer etmesi kaynaklı aniden irkilerek uyanabilirler.

  7 Yaşındaki çocukların yaşlarına uygun birbirinden güzel oyuncaklar var oyuncak mağazaları da şart değil her yerde bulabilirsiniz bu tarz oyuncakları farklı zeka oyunları yeni okumaya geçen çocuklar için okuyabilecekleri kitaplar olabilir yararlı bir çok eğitici bir çok oyuncak çeşitleri bulabilirsiniz.
   
 2. Cevap: 7 Yaşındaki Çocuğa Hediye

  Güzel ve açıklayıcı bir yazı olmuş, teşekkürler...
   
Yükleniyor...
- Yaşındaki Çocuğa Hediye Forum Tarih
10 Yaşındaki Amerikalı Çocuğun Atatürk'e Mektubu ve Ata'nın çocuğa cevabı.. Mustafa Kemal Atatürk 12 Ocak 2009
2 Yaşındaki Çocuk İçin Beslenme Menüsü Bebek Bakımı 3 Aralık 2012
12 Yaşındaki bir Kızın boy ve kilosu kaç olmalı Karışık Sözler 7 Nisan 2012
6 Yaşındaki kız Dali yi kopyaladı Sosyal Konular 25 Mart 2012