7 Haziran 2009 Ara Seçimleri İl İl Sonuçları

'Haberler' forumunda Wish tarafından 9 Haziran 2009 tarihinde açılan konu


  1. Yerel seçimlerin tekrar edildiği bölgelerde, resmi olmayan sonuçlara göre kazanan adaylar belirlendi.
    Sonuçların ulaştığı 30 bölgede yapılan seçimlerde AK Parti 12, CHP 10, DP 3, MHP 2, DTP 1, Anavatan Partisi 1 belediye başkanlığı kazandı.
    Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Gülşehri beldesinde ise Seçim Hakimi Mehmet Ağın, Hoşumlu Mahallesi'nde bulunan sandıktaki bazı oyların yırtıldığı gerekçesiyle seçimi iptal etti.
    İşte resmi olmayan sonuçlara göre kazananlar:
    ADANA
    - Yumurtalık ilçesine bağlı Kaldırım beldesinde seçimi DP Adayı Refik Şen kazandı.
    ADIYAMAN
    - Besni ilçesine bağlı Çakırhöyük beldesinde seçimi CHP Adayı Hasan Özdemir kazandı.
    AFYONKARAHİSAR
    - Bolvadin ilçesine bağlı Özburun beldesinde seçimi CHP Adayı Hasan Boyracı kazandı.
    AKSARAY
    - Sultanhanı beldesinde seçimi CHP Adayı İsmet Sarı kazandı.
    - Camili beldesinde seçimi AK Parti Adayı Hayrullah Şahan kazandı.
    AYDIN
    - Koçarlı ilçesinde seçimi CHP Adayı Cengiz Şen kazandı.
    - Söke ilçesine bağlı Bağarası beldesinde seçimi DP adayı Salih Özdemir kazandı.
    ÇANKIRI
    - Yapraklı ilçesinde seçimi MHP Adayı Hasan Basri Avşar kazandı.
    ÇORUM
    - Mecitözü ilçesinde seçimi CHP Adayı Selçuk Aksoy kazandı.
    DENİZLİ
    - Çal ilçesine bağlı Selcen beldesinde seçimi CHP Adayı Mehmet Atılsın kazandı.
    ELAZIĞ
    - Ağın ilçesinde seçimi AK Parti Adayı Mustafa Yentür kazandı.
    GAZİANTEP
    - Nizip ilçesine bağlı Salkım beldesinde seçimi AK Parti Adayı Ahmet Sönmez kazandı.
    GİRESUN
    - Merkeze bağlı Duroğlu beldesinde seçimi AK Parti Adayı Murat Kılınçarslan kazandı
    GÜMÜŞHANE
    - Tekke beldesinde seçimi AK Parti Adayı Gürsel Şeyhoğlu kazandı.
    ISPARTA
    - Şarkikaraağaç ilçesinde seçimi AK Parti Adayı Mevlüt Özdemir kazandı.
    KAYSERİ
    - Tomarza ilçesine bağlı Dadaloğlu beldesinde seçimi CHP Adayı Hüseyin Eker kazandı.
    KIRŞEHİR
    - Çiçekdağı ilçesine bağlı Köseli beldesinde seçimi DP Adayı Mehmet Sağlam kazandı.
    KONYA
    - Akşehir ilçesine bağlı Engili beldesinde seçimi AK Parti Adayı Karatay Selçuk Şehirli kazandı.
    KÜTAHYA
    - Gediz ilçesine bağlı Fırdan beldesinde seçimi AK Parti Adayı Hüseyin Kalaycı kazandı.
    MARDİN
    - Nusaybin ilçesi Girmeli beldesinde seçimi DTP Adayı Ömer Altun kazandı.
    MUĞLA
    - Bodrum ilçesine bağlı Yalı beldesinde seçimi Anavatan Partisi Adayı İsmail Altındağ kazandı.
    - Fethiye ilçesine bağlı Seki beldesinde seçimi CHP Adayı Veli Yıldız kazandı.
    NİĞDE
    - Bor ilçesine bağlı Kızılca beldesinde seçimi CHP Adayı İbrahim Gülümser kazandı
    ORDU
    - Fatsa ilçesi Aslancami beldesinde seçimi CHP Adayı Mustafa Yazıcı kazandı.
    SAKARYA
    - Akyazı ilçesinde seçimi AK Parti Adayı Yaşar Yazıcı kazandı.
    - Karasu ilçesine bağlı Kurudere beldesinde seçimi MHP Adayı Mehmet Alemdar kazandı.
    ŞANLIURFA
    - Birecik ilçesine bağlı Ayran beldesinde seçimi AK Parti Adayı Selahattin Alpay kazandı
    TRABZON
    - Merkeze bağlı Gürbulak beldesinde seçimi AK Parti Adayı Kemal Çoban kazandı.
    YOZGAT
    - Kadışehri ilçesinde seçimi AK Parti Adayı Davut Karadavut kazandı.
    - Sorgun ilçesine bağlı Gülşehri beldesinde seçim iptal edildi.