657 Tayin Yönetmeliği

'Sosyal Konular' forumunda EyLüL tarafından 17 Haziran 2011 tarihinde açılan konu

 1. 657 Tayin Yönetmeliği
  Tayin Yönetmeliği
  Tayin Yönetmeliği ve Evrak Akışı


  Bağlı bakanlığımızın( tarım ve köy işleri bakanlığı) memurların yer değiştirme suretiyle atama yönetmeliğinde, atama istek formumuzu belli tarihlerde ilgili birimizize vermemiz gerektiği, ilgili birimden, il müdürlüklerine giden dilekçelerin görüş belirterek personel genel müdürlüğüne nakledileceği yazıyor.
  Buraya kadar normal. bulunduğum ilde yaklaşık 40-50 kişi atama için dilekçe verdi. bunların bi kısmı il müdürlüğünden hiç işlem görmedi bir ksımı valiliğe gitti orda bekletildi. ordan sevk edilmeden gerisin gerisiye ilmüdürlüğüne yollamışlar. arada bi sürü il müdürü ve valiye araya adam sokma girişimleri.( hukuk devletiyiz torpil kalktı ya) derken 6-7 kişinin dilekçesi anca gitmiş. gitmeyen diğer personelin dilekçelerinede süresi geçtikden 1 ay sonra ( oda epey yaygara koptuğu için.yoksa geçen sene cevap verme luzmu bile duymamışlar) il müdürlüğü tarafından personel ihtiyacından dolayı dilekçeniz işlem görmemiştir diye bi cevap vermişler.
  Şimdi sonuçta çalışılan yerdeki asgari hizmet süresi belli. bu hizmet süresi doldukdan sonra yönetmelik çerçevesinde her personel tayin isteme hakkına sahip. personelin yer değiştirmesinin karar merciide personel genel müdürlüğü. il müdürlüğüne dilekçeler personel genel müdürlüğüne havale edilmesi hususunda arz ediliyor. il müdürlüğünün yasal olarak, benim ihtiyacım var dilekçeni personel genel müdürlüğüne intikal ettirmedim deme hakkı varmı ?
   
Yükleniyor...
- Tayin Yönetmeliği Forum Tarih
Polislere 2. Şark Tayini Geliyor Haberler 24 Ocak 2013
Eş Durumu Tayinleri Şubat'ta! Merak Ettiklerimiz 22 Ocak 2013
kurultayın görevleri nedir Soru Cevap 30 Kasım 2012
Sahur Vaktinin Tayin ve Tespiti Ramazan ve Oruç 25 Haziran 2012