5 Dakikada Makyaj

'Kadınca' forumunda ZeuS tarafından 9 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

5 Dakikada Makyaj Nasıl Yapılır,
    5 dakikada güzel görünmenin yolları

Acilen makyaj yapmanız gerekiyor ve sadece sadece 5 dakikanız var.Öncelikle sakin olun.Aşağıdaki önerilerle kısıtlı zamanlarda Makyaj yapmak için 5 dakika yetecektir.İşte pratik makyaj yapma teknikleri 5 dakikada makyaj yapma;
    • 1. Adım
    Gözaltları, yorgunluğunuzu en çok ele veren bölgelerdir. İşe gözaltı kapatıcısıyla başlayın!

• 2.Adım
    Yüzünüze daha yumuşak ve parlak bir ifade kazandırmak için biraz pudra..Pudrayı tüm yüzünüze uygulamanıza gerek yok. Burnunuz, alnınız ve çenenize hafifçe uygularsanız daha doğal bir görünüm elde edersiniz.

• 3. Adım

Açık ve doğal renkli bir göz farını göz kapaklarınıza parmak uçlarınızla sürün.

• 4. Adım

Geniş ve yumuşak uçlu bir göz kalemini üst kirpik diplerinize uygulayın. Ardından bir kulak çubuğuyla göz kalemini hafifçe yayın. Böylece göz kalemini sürerken yaptığınız hatalar da gizlenmiş olacaktır.

• 5. Adım

Bir dudak parlatıcısı yahut şeftali tonlarındaki bir ruju dudaklarınıza 2 kat sürün.

• 6. Adım

Parmaklarınızla uygulayabileceğiniz sedefli köpük allıkları elmacık kemiklerinize hafifçe uygulayın. Bu allıklar açık renkli e doğal görünümlü olduklarından hızlı makyaj hatalarını da kaldırabilirler..