5 aylık Azra, Meclis'in en genç konuğu olacak

'Haberler' forumunda EyLüL tarafından 14 Haziran 2011 tarihinde açılan konu

1. 5 aylık Azra, Meclis'in en genç konuğu olacak
    Genç Bayan Millet Vekili

TBMM'nin en genç kadın yüzü, AK Parti Denizli milletvekili Nurcan Dalbudak oldu. 5 ay önce doğan bebeği Azra'nın, kendisine şans getirdiğini söylüyor

Genel seçimlerle birlikte yaş ortalaması düşen TBMM'nin en genç kadın milletvekili Nurcan Dalbudak oldu. AK Parti'nin Denizli Milletvekili olan Dalbudak (32), yemin törenine 5 ay önce kucağına aldığı kızı Azra Nur ile katılacağını söyledi. Sözlerine, "Her şeyden önce, çok mutluyum. Denizli'yi en iyi şekilde temsil etme konusunda çalışacağım" diyerek başlayan Dalbudak, ekip olarak 30 ayrı projeyle seçimlere hazırlandıklarını dile getirdi. Nurcan Dalbudak şunları söyledi: "Hayallerim çok fazla. Ve artık seçildiğimiz için bunlar hayal değil gerçek olacak. Hepsinin altyapısı hazır. Türkiye'nin 2023 planı varsa bizim de Denizli için aynı planlarımız var. Partim adına çok mutluyum."

BİR DE ERKEK ÇOCUK ANNESİ
    Pamukkale Üniversitesi Tekstil Bölümü mezunu olan Dalbudak, 2.5 yıl kadar çalıştıktan sonra, ilk çocuğunu kucağına alınca anneliği tercih etmiş. En genç kadın milletvekili oğlu olduktan sonra sivil toplum kuruluşlarında çalıştığını belirterek, "Oğlum dünyaya geldikten sonra şirketler yerine sivil toplum kuruluşlarında çalıştım. Özellikle kadın hakları konusunda KAGED'i kurduk. Sosyal projeler hazırladık. İki ayrı çocuk evi açtık. Buralarda 12 kızımız kalıyor. Sponsorlar sayesinde her bir kızımıza çeyiz hazırladık" dedi. TBMM'ye ilk kez girdiğinde 2.5 aylık hamile olduğunu görenler, "Kızın çok şanslı, anne karnında meclise girdi" demiş. Yemin törenine ise bu kez kızı kucağında girecek olan Nurcan Dalbudak, "Oğlum Osman Taha ve kızım Azra Nur bana şans getirdiler. TBMM'nin en genç konuğu 5 aylık kızım olacak" dedi. Nurcan Dalbudak, KAGED başkanlığı sırasında, geçen yıl meclisten üstün hizmet ödülü aldıklarını da sözlerine ekledi.