48.Antalya Altın Portakal festivalinde yarışacak filmler

'Magazin haberleri' forumunda YAREN tarafından 11 Ekim 2011 tarihinde açılan konu


  1. [​IMG]

    48.Antalya Altın Portakal film festivali,
    48.Antalya Altın Portakal film festivalinde yarışacak filmler

    48. ANTALYA FİLM FESTİVALİNDE YARIŞACAK KISA FİLM VE BELGESELLER BELİRLENDİ..

    Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Kısa Film Yarışması ön jürisi tarafından seçilen filmler şunlar:

    Orhan İnce’nin yönettiği ”Ali Ata Bak”,

    Özlem Mengilibörü’nün yönettiği ”Ankara Nox”,

    Yiğit Evgar’ın yönetmenliğini yaptığı ”Başlangıç”,

    Can Eren’in yönettiği ”Baydara Edra’nın Kaderi”,

    Ertuğ Tüfekçioğlu’nun yönettiği ”Direk Aşk”,

    Tuna Balkan’ın yönettiği ”Dua”,

    Denizcan Yüzgül’ün yönettiği ”Ekodenge”,

    Tanju Berk’in yönettiği ”Eski Koltuklar”,

    Deniz Tarsus’un yönettiği ”Garotte”,

    Ömer Çağlar Turhan’ın yönettiği ”Gezinti”,

    Can Mengilibörü’nün yönettiği ”İnfantil Amnezi”,

    Abdulbaki Yavuz’un yönettiği ”Jurnal”,

    Alper Yılmaz’ın yönettiği ”Karanlığın İçinde Kireç Badanalı Ev”,

    Denis Durul Metin’in yönettiği ”Mi Hatice”,

    Merve Yıldıran’ın yönettiği ”Malık Adlı Bir Balık”,

    Emre Akay’ın yönettiği ”Kırmızı Alarm”,

    Arin İnan Arslan’ın yönettiği ”Pera Berbange”,

    Tufan Taştan’ın yönettiği ”Ve Jülyet”,

    Emel Tozlu’nun yönettiği ”Yem”,

    Murat Tümer’in yönettiği ”Top” adlı kısa filmler…

    Ulusal Belgesel Film dalında ise jüri, Aziz Çapkurt’un yönettiği ”Annem Barış İstiyor”, Gökhan Bulut ve Cem Kaya’nın birlikte yönettikleri ”Arabesk”, Sabite Kaya’nın yönettiği ”Bedensiz Ruhlar”, Didem Şahin’in yönettiği ”Benim Ali Sami Yen’im”, Rüya Arzu Köksal’ın yönettiği ”Bir Avuç Cesur İnsan”, Nagihan Çakar’ın yönettiği ”Büyükaşık’lar”, Adam Isenberg’in yönettiği ”Dilsiz Bir Hayat”, Vahid Azarnavid’in yönettiği ”Dört Bir Yanım Sibirya’dır”, Mehmet Özgür Candan’ın yönettiği ”Geçmiş Mazi Olmalı”, Zeynep Merve Uygun’un yönettiği ”In Out”, Okan Avcı’nın yönettiği ”Kadim”, Özgür Fındık’ın yönettiği ”Kara Vagon / Dersim Sürgünleri 1938”, Murat Aydın’ın yönettiği ”Krahen-Und Kalifeujahre”, Petra Holzer-Selçuk Erzurumlu-Ethem Özgüven’in birlikte yönettikleri ”Kum”, Tunç Erenkuş’un yönettiği ”Oğlunuz Erdal”, Nefin Dinç’in yönettiği ”Öteki Kasaba”, Soner Sevgili’nin yönettiği ”Pera Güzeli”, Elif Demoğlu’nun yönettiği ”Son Amazon”, Erkal Tülek’in yönettiği ”Sudaki Suretler”, Kudret Güneş’in yönettiği ”Sur Les Traces de Bedia” adlı belgesel filmlerin yarışmasını kararlaştırdı.

    Belgesel dalında yarışmaya katılan 104 eser arasından 40 eserin yönetmeninin ilk filmi olduğu belirtildi. Ulusal Kısa Film Yarışması’nda birinci gelen kısa filmin yönetmenine 10 bin TL ve Altın Portakal heykelciği, En İyi Belgesel seçilen filmin yönetmenine ise 15 bin TL ve Altın Portakal Heykeli verileceği kaydedildi.