3G kullanıcılarının kota sorunu

'Teknoloji Haberleri' forumunda HazaN tarafından 19 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

1. 3G kota sorunu, 3G kota neden aşıyor, 3G teknolojisinde kota aşmamanın yolları

30Temmuzdan itibaren hayatımıza giren ve büyük ilgi gören 3G teknolojisinin en kötü yanı kota aşma sorunu. Bir çok kişi kotayı aştığının bile farkına varmıyor ve ay sonunda karşılaştıkları fatura ile gözleri yuvalarından çıkıyor.

3G kullanımında kotayı aşıp, yüksek fatura ile karşılaşmamak için yapmanız gerekenleri kısaca şöyle açıklayabiliriz...

Film indirmek ve video izlemek kotanıza ciddi ölçüde zarar veriyor. İndirilen bir film, görüntü kalitesine göre 300 megabyte ile 1,4 GB arasında değişiyor.

Video paylaşım sitelerinde izlenen görüntüler ise saatte 150-200 MB kota harcatıyor.
    İnternetten müzik parçaları indirmek de önemli miktarda veri transferine neden oluyor. Şöyle örnekleyebiliriz 12 şarkılık bir albüm için yaklaşık 50 mb kota harcanıyor.
    Diğer bir kota düşmanı ise bilgisayar virüsleri. Bunun için en iyi çözüm antivirüs programı kullanmak.

2. Cevap: 3G kullanıcılarının kota sorunu

Karşı tarafın kotasını düşünerek ben red veriyorum aramaya :f196::f30:

3. Cevap: 3G kullanıcılarının kota sorunu

Allahtan 3G özellikli telefonum yokta bir de bu tip sorunlarla uğraşmıyorum :f196: