+359 alan kodlu ve +393 numaralı gelen cevapsız aramalara dikkat

'Teknoloji Haberleri' forumunda DiScOvErEr tarafından 31 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. +393 ve +359 Alan Koduyla Gelen Çağrılara Dikkat arkadaşlar

sakın bu alan koduyla gelen cevapsız aramaları aramayın.yoksa yanarsınız.:f196:

Son günlerde cep telefonunuza gelen + 393 ve + 359 alan kodlu çağrıları dikkate almamanız konusunda öneride bulunacağım. Geçtiğimiz günlerde + 359 alan koduyla gelen bir çağrı ve sonrasında arkadaşımızın o numarayı araması sonucu durduk yere onlarca kontörünün bir kaç saniyede gittiğine şahit olmuştum.

Şimdilerde ise yine aynı yöntemi kullanıp farklı alan kodundan ( + 393 ) arıyorlar ya da otomatikmen çağrı bırakıyor sistem. Bu kişi ya da kişiler gsm operatörleriyle nasıl bir anlaşma yapmışlarsa artık anlamak mümkün değil. İlk aklıma gelen şu kontörlerimize göz diken sahte çıkarcı siteler oluyor. Bunlar işi biraz daha büyütüp profesyonelleştirmişler ve hırsızlık işlemini online yapar olmuşlar.. Bahsi geçen alan kodunu gördüğünüzde tekrar dönüş yapmayın veya mesaj göndermeyin demekten başka bir şey gelmiyor elimden.

2. dila_

dila_ Yasaklı

Cevap: +359 alan kodlu ve +393 numaralı gelen cevapsız aramalara dikkat

aynı şey benimde başıma geldi aradığımda köntürlerimin hepsiinn yok olduğunu gördüm ben düştüm siz düşmeyin:)

3. Cevap: +359 alan kodlu ve +393 numaralı gelen cevapsız aramalara dikkat

2 gün önce buna benzer bir tlf la uyandım bende :f20: Yurt dışı olarak düşündüm, benim yurt dışında kimsem yok didim meşgule aldım :)

4. dila_

dila_ Yasaklı

Cevap: +359 alan kodlu ve +393 numaralı gelen cevapsız aramalara dikkat

yırtmışsınız geçmiş olsun

5. Cevap: +359 alan kodlu ve +393 numaralı gelen cevapsız aramalara dikkat

Cevapsız aramaları aramak gibi bir huyum yok çok şükür.Eskiden olsa tamam da..şimdilerde arayan arar, artık çağrılarla ilgilenmiyorum (kızım hariç:))
    Uyarı için teşekkür ederiz Dİsoverer dikkat etmek gerekir:f63:

6. Cevap: +359 alan kodlu ve +393 numaralı gelen cevapsız aramalara dikkat

Ben de çok aramam cevapsız çağrıları.Sadece bir gün tanımadığım bir numaradan cuma mesajı gelmişti.O da kan bağım olan birisi çıktı.:)Yeni numara almış.